Rövidre sikeredett az 52 éves szakvezető sepsiszentgyörgyi kalandja, aki a jelenlegi szezon elején érkezett a klubhoz, és kevesebb, mint fél év után távozott a kispadról. Mellette a szakmai stáb többi tagja, Cătălin Munteanu és Adrian Iordache másodedzők is elhagyták csapatot. „Ezúton szeretnénk megköszönni nekik a klubunk színeiben végzett teljes munkájukat, és sok sikert kívánunk a további pályafutásukhoz! – olvasható a Sepsi OSK közleményében.
Liviu Ciobotariu bemutatkozása rendkívül sikeres volt, hiszen az első hivatalos mérkőzésén megnyerte a Szuperkupát a Sepsi OSK-val, 1–0-ra győzték le a bajnok Konstancai Farult. Aztán következett a szenzációs menetelés a Konferencia Ligában, ahol a sorozat rájátszásáig vezette a csapatot, a norvég Bodo/Glimt elleni párharcban kevéssel maradtak le a csoportkörről.
A bajnokságban viszont elmaradt a várakozásoktól az együttes teljesítménye, nemcsak a mutatott játék hagyott kívánnivalót maga után, hanem az eredmények sem olyanok voltak, amilyenre a vezetőség és a szurkolók előzetesen számítottak.
A Sepsi OSK célkitűzése egyértelműen a felsőházi rájátszásba jutás, de ettől jelenleg nagyon távol állnak, a 10. helyet foglalják el a Szuperliga tabelláján, és közelebb vannak a kiesőzónához, mint a playoffhoz.
Ráadásul, a székelyföldi gárda idejekorán, már a csoportkör második fordulójában kiesett a Román Kupából, így másodszor már nem védheti meg címét.
Minden sorozatot figyelembe véve Ciobotariu mérlege 26 mérkőzésen 9 győzelem, 8 döntetlen és 9 vereség volt a Sepsi OSK edzőjeként.
Sajtóinformációk szerint Liviu Ciobotariu lehetséges utódja Bálint László lehet, a brassói születésű fiatal edző jelenleg szabadon igazolható, miután az előző idény végén távozott az Aradi UTÁ-tól, korábban pedig – többek között – az FK Csíkszereda trénere is volt.
Bálint László viszont a Székely Sportnak elárulta, őt nem kereste meg a sepsiszentgyörgyi vezetőség, és senkivel nem tárgyalt.
A Sepsi OSK legközelebb december 4-én, hétfőn 20 órától játszik a bajnokságban, a 18. fordulóban az utolsó előtti helyezett Bukaresti Dinamót fogadja.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!