A Közel-Keleten dúló háború miatt az izraeli nemzeti együttes nem rendezheti meg hazai pályán a Románia és Svájc elleni selejtezőmeccsét. Novemberben kilenc nap alatt négy találkozón kell pályára lépjenek, miután az előző két mérkőzésüket elhalasztották.
Az izraeli szövetség az utóbbi napokban azon dolgozott, hogy megfelelő helyszínt találjon a két összecsapásnak. Az ottani sajtó a múlt héten kész tényként kezelte, hogy Cipruson fogadják ellenfeleiket, de később elvetették ezt az opciót, és inkább Magyarország felé fordultak. Az egyeztetés ezúttal sem zajlott zökkenőmentesen a helyszínt illetően, Budapest és Debrecen is szóba került, végül azonban a felcsúti Pancho Arénára, a Puskás Akadémia otthonára esett a választás.
A hír immár hivatalos, ezt az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kedden este közölte az érintett felekkel. Erről a román szövetség is beszámolt, mint írták, az UEFA elfogadta az izraeli szövetség javaslatát, miszerint
a Románia és Svájc elleni mérkőzéseket a Budapesttől mintegy 50 kilométerre található, 3800 férőhelyes stadionban rendezzék meg. Hozzátettek, hogy az UEFA megjegyezte, engedélyezik a nézők belépését a két találkozóra.
Két fordulóval a selejtezők vége előtt a román válogatott egy pontos előnnyel vezeti az I csoportot, azonban egy, illetve két meccsel többet játszott, mint a második svájci és a harmadik izraeli együttes, utóbbi lemaradása öt pont a „trikolórok” mögött.
Attól függően, hogy az izraeliek milyen eredményeket érnek el Koszovó és Svájc ellen, a november 18-ra időzített Romániával szembeni találkozó akár sorsdöntő is lehet a továbbjutást illetően. Tudniillik, a jövő évi németországi Európa-bajnokságra a csoportok első két helyezettje kvalifikálja magát.
Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.
Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Életét vesztette egy román alpinista egy expedíció során a chilei Ojos del Salado tűzhányón, amely a világ legmagasabb aktív vulkánja. A chilei csendőrség speciális egységei rendkívül nehezen megközelíthető helyről próbálják meg kiemelni a holttestet.
„Az észak-erdélyi autópálya átka 22 évnyi gyötrelem és szégyen után véget érhet” – állítja a közlekedési projekteket figyelemmel követő szakértőkből álló Pro Infrastruktúra Egyesület.
Válasz Sánta Miriám Biológia versus ideológia című írására, amely december 5-én jelent meg a Főtéren.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!