Magabiztos győzelemmel kezdte a tavaszi szezont az FK Csíkszereda

Dobos László 2022. február 26., 14:17 utolsó módosítás: 2022. február 26., 14:19

Magabiztos játékkal nyerte meg első tavaszi mérkőzését az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában. A csíkiak szombaton délben, hazai pályán 2–0-ra győzték le a Dési Unirea együttesét.

Fotó: Veres Nándor

Szombaton délelőttre havazott Csíkszeredában, de a pálya nagyon jó állapotban várta a játékosokat, a nézőtéren pedig mindkét csapatnak jelen volt a szurkolótábora, a házigazdákat a Lokálpatrióták lelkes csoportja, a vendégeket kb. 25 kék-fehér zászlókat lengető drukker kísérte el.

Az első félidőt végigtámadta a hazai gárda, azonban a vendégeknek is volt két nagy gólhelyzetük. A 3. percben Dzsebari végezhetett el szabadrúgást mintegy 18 méterre a dési kaputól, lövése azonban a feslő kapufán csattant. A 11. percben Schieb tört be a tizenhatos területére, de a kapusba lőtte a labdát.

A 21. percben megszületett a csíki gól: jobb oldalról Jelena találta meg remekül Kovácsot a tizenhatoson belül, aki közelről a kapus mellett a hálóba rúgta a labdát (1–0).

A folytatásban kitámadtak a vendégek, és 22. percben Bogdan lövése eltalálta a bal kapufát. Az FK növelhette volna előnyét az előbb Jelen lövését, majd Apró szabadrúgását védte Răilean, a dési kapus. Szünet előtt Gyengének, a csíki kapusnak is akadt dolga, Cocian veszélyes lövését szögletre mentette.

Szünet után többet támadtak a vendégek, az 56. percben egyenlíthetett volna a Dés, Bogdan közeli lövése kívülről az oldalhálót érintette.

A 60. percben egy kiváló csíki egyérintéses passzjáték végén Jelena a tizenhatoson belül csak a kapussal szemben nem hibázott (2–0).

A 67. percben egy csíki kapu előtt kavarodásnál 11-es reklamáltak a vendégek, földön marad egy csíki és egy dési játékos is, közben Kereki a vendégek hátvédje reklamálásért piros lapot kapott. A végéig a hazai csapat uralta a játékot, de igazi nagy gólhelyzetet csak a ráadásban tudott kialakítani, amikor a csereként beállt Metoyan lövését bravúrral védte a dési kapus.

Az FK Csíkszereda a következő fordulóban, egy hét múlva a Sellenberk otthonában vendégszerepel.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 17. forduló:
FK Csíkszereda–Dési Unirea 2–0 (1–0).
Gólszerzők: Kovács Lóránt (21.) és Jelena Richárd (60.).
Kiállítva: Kereki (67.)
Sárga lapok: Gál-Andrezly és Hernando, illetve Răilean és Pop.
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Gergely Botond, Apró Claudiu, Salvatore Marrone, Csürös Attila, Kovács Lóránt (Szondi Botond, 81.), Szufian Dzsebari (Petre Ivanovici, 65.), Gál-Andrezly Peter (Bara Levente, 77.), Jelena Richárd (Sargis Metoyan, 81.), Marvin Schieb (Hernando Orte Rodrigo, 77.). Vezetőedző: Valentin Suciu. Másodedző: Bajkó Barna.
Dési Unirea FC: Dorin Răilean – Alexandru Gîț (Eduard Meszaros, 64.), Kereki Mihai, Radu Alin Burdet, Denis Ros, Marius Ionuț Cătinean, Angelo Cocian (Adrian Laurențiu Pop 57.), Cristian Octavian Chira (Alexandru Rus, 57.), Florin Dan Blaj, Mircea Manole (Daniel Tudor Pop, 68.), Vlad Adrian Bogdan (Ionuț Cristian Frăsineanu 64.). Vezetőedző: Dragoș Militaru.
Játékvezetők: Robert Avram, Gabriel Sabin Stroe és Lucian Tănase (mindhárman Piteşti).
Megfigyelők: Cristian Sava (Bákó) és Marian Lumânare (Bukarest).