Bár továbbra is sok a kérdőjel a Sepsi OSK jövő évi keretével kapcsolatban – kezdve azzal, hogy ki lesz a vezetőedző –, az első új játékos kiléte már nem titok. A 23 éves középpályás a kolozsvári egyetemisták heteseként szerepelt az elmúlt idényben, korábban pedig az U18-as és U21-es válogatottban is bemutatkozott.
Szamosújváron született, futballozni azonban Kolozsváron kezdett, első szerződését a Viitorulnál kapta, majd a CFR második számú csapatában is megfordult. Később kölcsönben játszott a Konstancai Unirea színeiben – amely azóta megszűnt –, majd az Unirea Slobozia következett. A Kolozsvári U 2023 szeptemberében igazolta le, ahol mostanáig 55 tétmérkőzésen lépett pályára, egy gólt és négy gólpasszt jegyzett.
Robert Silaghi több poszton is bevethető, leginkább támadó középpályásként érzi otthon magát. Mivel szerződése a nyáron egyébként is lejárt volna, minden bizonnyal ingyen került a piros-fehérekhez. A háromszékiekkel egy évre írt alá, ugyanakkor opcióként szerepel egy további kétéves hosszabbítási lehetőség is.
A Digi Sportnak adott interjújában elmondta, hogy több ajánlatot is kapott az élvonalból, azonban „a Sepsi OSK egy nagyon komoly klubnak tűnik és nyilvánvaló, hogy mielőbb szeretne visszajutni a Szuperligába. Ez tűnt a legjobb választásnak.”
A háromszéki együttesnél gyökeres változásokat tervez Diószegi László klubelnök, ezt jól mutatja az is, hogy a játékoskeret mellett a háttérstáb is alakulóban van. A klub új játékosmegfigyelőt szerződtetett: Karda Attila csatlakozott a Sepsi OSK szakmai csapatához.
Karda Attila nemrégiben lett Maros megye első hivatalos FIFA-menedzsere, miután sikeresen letette a nemzetközi játékosügynöki vizsgát. Labdarúgóként több klubnál is megfordult, többek között a Marosvásárhelyi Iskolás Sportklub, a Bukaresti Rocar, a Zimbrul Kisinyov és a Marosvásárhelyi FCM csapatában. Vezetői tapasztalattal is rendelkezik: dolgozott klubigazgatóként a Szatmárnémeti Olimpiánál, valamint sportigazgatóként a Marosvásárhelyi SE-nél.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
1920. június 4-én írták alá a versailles-i Grand Trianon kastélyban azt a békeszerződést, amely alapjaiban formálta át Magyarország sorsát. A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Köő Artúr történészt, Trianon-kutatót kérdeztük.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!