Ahogyan az már korábban kiderült, címvédés idén egészen biztosan nem lesz, miután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK nem tudta kiharcolni a továbbjutást az A csoportban. Az utolsó játéknapon a Petrolul otthonában játszottak, ahol 2–2-es döntetlent értek el, ezzel borsot törve a hazaiak orra alá, ugyanis ezzel a ploiești-i gárda is kiesett a kupából, az FC Hermannstadt és a Vajdahunyadi Corvinul jutott tovább.
A B csoportban a Kolozsvári U és a Kolozsvári CFR bizonyult a legjobbnak, a C-ben az U Craiova 1948, valamint a Galaci Oţelul, a D-ben pedig az Universitatea Craiova és az FC Voluntari.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!