Legyőzte az afrikai ezüstérmest a romániai női labdarúgó-válogatott

Horváth Bálint Ottó 2023. április 12., 09:23 utolsó módosítás: 2023. április 12., 09:26

A fővárosban játszott újabb felkészülési mérkőzést a romániai női labdarúgó-válogatott, kedden este 1–0-ra legyőzte az akrikai kontinensbajnokságon ezüstérmes Marokkót.

A Szlovénia ellen kiharcolt döntetlen után legyőzték Marokkót Fotó: FRF

Az Arcul de Triumf stadionban megrendezett találkozón a Cristian Dulca szövetségi kapitány által irányított Románia az első félidő közepén szerezte meg a győztes találatot a svájci BSC Young Boys csapatánál légióskodó Cristina Carp révén. A szünet után a vendégek uralták a játékot, és egymás után kétszer is eltalálták a kapufát, de egyenlíteni nem sikerült.

A román válogatott, amely múlt pénteken szintén barátságos meccsen a Székelyudvarhelyi Vasas Femina korábbi játékosa, Ana Maria Vlădulescu a hosszabbítás utolsó percében lőtt góljával 1–1-es döntetlent ért el Szlovénia ellen, májusban ismeri meg ellenfeleit az ősszel debütáló Nemzetek Ligája-sorozatban.

Női labdarúgó felkészülési mérkőzés:

Románia–Marokkó 1–0 (1–0).
Gólszerző: Carp (24.).
Románia: Ceasar – Meluță, Bortan, Gődér, Geréd – Vlădulescu (Bistrian, 70.), Vătafu (Sucilă, 85.), Ciolacu, Ienovan (Bălăceanu, 46.) – Carp (Tătar, 77.) Rus (Marcu, 70.).
A romániai női válogatott kerete

Kapusok: Camelia Ceasar (AS Roma), Salamon Szidónia (FK Csíkszereda), Lavinia Boandă (FC Lumezzane).
Hátvédek: Alexandra Tunoaia (Chievo Verona Women), Geréd Erika (Diósgyőri VTK), Gődér Brigitta (Szombathelyi Haladás-Viktória FC), Teodora Meluță (Temesvári Poli), Claudia Bistrian (ASD Apulia Trani), Kis Anita (Szombathelyi Haladás-Viktória FC).
Középpályások: Mihaela Ciolacu, Ioana Borțan, Ioana Bălăceanu (mindhárman Kolozsvári U), Ana Vlădulescu (Szombathelyi Haladás-Viktória FC), Ambrus Beáta Ambrus (FC Kolos Kovalivka), Herczeg Andrea (Győri ETO), Mădălina Tătar (Racing Power FC), Ștefania Vătafu (RSC Anderlecht), Cristina Sucilă (Temesvári Poli).
Csatárok: Mara Bâtea, Carmen Marcu (mindketten Kolozsvári U), Cristina Carp (BSC Young Boys), Laura Rus (ASD Apulia Trani), Bianca Ienovan (Temesvári Poli).