A Vasas Femina volt játékosának góljával érte el a döntetlent a romániai női fociválogatott

Horváth Bálint Ottó 2023. április 07., 18:46 utolsó módosítás: 2023. április 07., 19:01

Felkészülési mérkőzést játszott pénteken délután Szlovénia vendégeként a több magyar játékossal felálló romániai női labdarúgó-válogatott. A találkozó 1–1-es döntetlennel végződött.

Több magyar játékos kapott helyet a kezdőben Fotó: FRF

A romániai csapat kezdő tizenegyében a Székelyudvarhelyi Vasas Femina két korábbi játékosa, Geréd Erika és Ambrus Beáta, illetve a margittai születésű Gődér Brigitta kapott helyet.

A házigazda szlovén együttes az első félidő végén szerezte meg a vezetést, és sokáig úgy tűnt, hogy ez a találat döntő jelentőségű lesz.

A hosszabbítás utolsó percében azonban Cristina Carp távoli próbálkozása a felső lécről éppen a remekül érkező Ana Maria Vlădulescu elé pattant, a csereként beállt volt Vasas Femina-játékos pedig közelről belőtte és kiegyenlített, ezzel Románia kiharcolta a döntetlent.

A mérkőzés folyamán a vendégeknél még pályára lépett a marosludasi származású Herczeg Andrea, míg az FK Csíkszereda kapusa, Salamon Szidónia és Kis Anita nem kapott játéklehetőséget.

A Cristian Dulca szövetségi kapitány által irányított romániai válogatott jövő héten kedden 20.30-tól a bukaresti Arcul de Triumf stadionban Marokkó ellen újabb barátságos meccset játszik.

Női labdarúgó felkészülési mérkőzés:

Szlovénia–Románia 1–1 (1–0).
Gólszerzők: Milovic (42.), illetve Vlădulescu (90+4.).
Románia: Ceasar – Meluță, Ambrus (Bâtea, 13., Ienovan, 64.), Gődér, Geréd – Borțan, Vătafu (Herczeg, 70.) – Bistrian (Vlădulescu, 46.), Ciolacu, Carp – Rus (Marcu, 46.). Szövetségi kapitány: Cristian Dulca.
A romániai női válogatott kerete

Kapusok: Camelia Ceasar (AS Roma), Salamon Szidónia (FK Csíkszereda), Lavinia Boandă (FC Lumezzane)
Hátvédek: Alexandra Tunoaia (Chievo Verona Women), Geréd Erika (Diósgyőri VTK), Gődér Brigitta (Szombathelyi Haladás-Viktória FC), Teodora Meluță (Temesvári Poli), Claudia Bistrian (ASD Apulia Trani), Kis Anita (Szombathelyi Haladás-Viktória FC).
Középpályások: Mihaela Ciolacu, Ioana Borțan, Ioana Bălăceanu (mindhárman Kolozsvári U), Ana Vlădulescu (Szombathelyi Haladás-Viktória FC), Ambrus Beáta Ambrus (FC Kolos Kovalivka), Herczeg Andrea (Győri ETO), Mădălina Tătar (Racing Power FC), Ștefania Vătafu (RSC Anderlecht), Cristina Sucilă (Temesvári Poli).
Csatárok: Mara Bâtea, Carmen Marcu (mindketten Kolozsvári U), Cristina Carp (BSC Young Boys), Laura Rus (ASD Apulia Trani), Bianca Ienovan (Temesvári Poli).