Semleges helyszínen, a marosvásárhelyi Víkendtelep műfüves pályáján találkozott egymással szombaton délután a román élvonalbeli bajnokság két együttese, az FK Csíkszereda és a címvédő Kolozsvári U Olimpia.
Hasznos összecsapás volt, amelyen felváltva vezettek a csapatok, az eredményjelző négyszer mutatott döntetlent (0–0, 1–1, 2–2 és 3–3), de végül a csíkiak győztek.
A csíkiak a folytatásban hazai környezetben készülnek, február 18. és 25. között pedig Magyarországon fognak edzőtáborozni. A csapat főhadiszállása Csákváron lesz, az edzések nagy része pedig Felcsúton, a Puskás Akadémia edzőközpontjában zajlik majd. A tervezett felkészülési mérkőzések a Szekszárd, a Komárom és a Puskás Akadémia FC ellen lennének.
Az FK Csíkszeredára egyetlen alapszakasz-mérkőzés vár a tavaszi szezonban, március 3-án a Besztercei Gloria otthonában.
Az alapszakasz utolsó fordulójának (március 3.) programja:
CSM Alexandria–Marosvásárhelyi Ladies SE,
Besztercei Gloria–FK Csíkszereda,
Temesvári Poli–Kolozsvári U,
Konstancai Farul–Banat Girls.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Temesvári Poli Temesvári Poli | 13 | 10 | 2 | 1 | 43-14 | 32 |
2 | Kolozsvári U Olimpia U Olimpia | 13 | 7 | 5 | 1 | 38-9 | 26 |
3 | Konstancai Farul Farul | 13 | 7 | 2 | 4 | 42-12 | 23 |
4 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 13 | 6 | 5 | 2 | 44-15 | 23 |
5 | Besztercei Gloria Gloria | 13 | 7 | 2 | 4 | 32-13 | 23 |
6 | Banat Girls Banat Girls | 13 | 4 | 3 | 6 | 24-30 | 15 |
7 | CSM Alexandria CSM Alexandria | 13 | 1 | 1 | 11 | 10-67 | 4 |
8 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 13 | 0 | 0 | 13 | 3-76 | 0 |
Az alapszakasz végén az első négy helyezett jut be a felsőházi rájátszásba, az utolsó négy csapat pedig az alsóházban folytatja. Mind a felsőházban, mind az alsóházban egy-egy oda-vissza kört játszanak az együttesek.
Az FK Csíkszereda a Román Kupa csoportkörében (a legjobb 12 között) is érdekelt. A csíkiak az A jelű csoportba kaptak besorolást, ahol a Kolozsvári U, a Temesvári Poli és a Banat Girls lesznek az ellenfeleik.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
A Sepsi OSK gyenge produkcióval döntetlent játszott a labdarúgó Szuperliga legutóbbi fordulójában. Diószegi László elnök a közösségi oldalán felháborodott hangnemben írt bejegyzésében élesen kritizálta a játékosokat és változtatást jelentett be.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
A székelyföldi autonómiatörekvéseket vette célkeresztbe az érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali Călin Georgescu legfrissebb megszólalásában.
… közben nagy lendülettel hányják a ganét egymás udvarára az állami elitjátékosok, akiknek az lenne a dolguk, hogy finanszírozzák a múzeumokat, a kutatást, a régészeti ásatásokat… na meg a román történelem szaros pelenkájának kicserélését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!