A felhívás szerint a tanfolyamra jelentkezhet minden 15. életévét betöltő személy (fiúk és lányok, nők és férfiak egyaránt).
„A tanfolyam során a hallgatók megismerkednek a labdarúgás szabálykönyvében szereplő játékszabályokkal, gyakorlati foglalkozásokon vesznek részt, alapszintű fizikai tesztet kell teljesíteniük és a képzés végén írásbeli vizsgán kell megfelelniük. A képzés során hallgatóink részletes oktatásban vehetnek részt a labdarúgás elméleti szabályait illetően, a megszerzett tudást pedig a már az ősz folyamán gyakorlatba is átültethetik, már be is kapcsolódhatnak a megyei játékvezetés életébe” – áll a közleményben.
Jelentkezni szeptember 22-ig a kollégium közösségi oldalán a hirdetés melletti Google Form-on, vagy a 0746-807346-os telefonszámon Feleki Gellértnél lehet.
A tervek szerint a tanfolyam október elején, személyes jelenléttel indul.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Immár több mint 50 százalékban elkészült az A1-es autópálya dél-erdélyi szakaszának még hiányzó, „medvealagutas” része, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a sztráda nem készül el az idei határidőre.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!