Szenzációs szezont futott idén a labdarúgó 2. Ligában szereplő Vajdahunyadi Corvinul, amely a felsőházi rájátszást a második helyen fejezte be, azonban szerkezeti felépítése miatt nincs feljutási joga, így a következő idényt is a másodosztályban kezdi. Ennek ellenére sikerülhet tovább fokoznia a sikereket, ugyanis a Román Kupában bejutott a fináléba, ahol az élvonalbeli Galaci Oțelul ellen kell bizonyítania.
Nem vezetett egyszerű út a döntőig, a Corvinul a csoportban először a Chindia ellen győzött, majd megverte a címvédő Sepsi OSK-t és a Pécskai Progresul együttesét is, így nagy meglepetésre elsőként jutott tovább a csoportból. Ekkor úgy tűnt, könnyen véget érhet a kaland számukra, hiszen a negyeddöntőben a Kolozsvári CFR következett.
Az eredmény sokkolt minden szurkolót, a vajdahunyadi klub 4–0-s győzelmet aratott és jelezte, hogy komolyan kell őket venni.
Az elődöntőben ugyancsak élvonalbeli gárdát ejtett ki, az FC Voluntari sem okozott gondot (3–1), így
összességében elmondható, hogy úgy jutott be a fináléba, hogy még csak egy egált sem tudott senki kiharcolni ellenük.
A Galaci Oțelul győzelemmel indította a csoportkört, majd döntetlent játszott az FCSB-vel és a Bukaresti Dinamóval is, így a második helyen lépett tovább. Az egyenes kieséses szakaszban az Universitatea Craiova ellen szerepelt, a rendes játékidőben nem született döntés, de hosszabbításban már sikerült 1–0-ra nyerni. Az elődöntőben a Kolozsvári U ellen szintén rendkívül szoros csatát vívott, azonban a 90. percben egy öngóllal végül továbbment.
Az utóbbi időben egyik csapat sincs túl jó formában, a Galaci Oțelul a legutóbbi öt tétmeccséből hármat nyert meg, két vereség mellett. Ami a vajdahunyadi klubot illeti, kétszer nyert, kétszer kikapott és egyszer pontosztozkodás lett a vége.
A két együttes korábban egyszer találkozott egymással, még 2006-ban, akkor a galaci gárda 5–1-es sikert ért el.
A Corvinul lehet az ötödik másodosztályos klub, amely megnyeri a Román Kupát, korábban ez a Resicabányai Metalulnak (1954), a Tordai Arieșulnak (1961), a Chimia Râmnicu Vâlceának (1973) és a Bukaresti Rapidnak (1975) sikerült.
A döntőt szerdán rendezik Nagyszebenben, 20.30-tól élőben közvetíti a Digi Sport 1 és Prima Sport 1 televíziós csatorna.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!