Kupaelődöntőbe jutott az FK Csíkszereda U17-es futballcsapata

Dobos László 2024. március 10., 20:21

Remek eredményekkel zárták a vasárnapot az FK Csíkszereda labdarúgói. A felnőttcsapat bajnoki győzelme mellett az U17-es ificsapat is bravúros győzelmet aratott, Craiován kiharcolta a korosztályos kupasorozatban a továbbjutást.

Az FK Csíkszereda U17-es csapata és stábja a craiovai mérkőzés után Fotó: FK Csíkszereda

Egyetlen székelyföldi gárda maradt versenyben az ifjúsági labdarúgó együttesek számára kiírt sorozatban, a korosztályos Román Kupában: az FK Csíkszereda. A negyeddöntőben Szakál Csaba edző tanítványai Olténiában vendégszerepeltek, ahol kétgólos győzelmet arattak, és mivel a továbbjutás egyetlen mérkőzésen dőlt el, bekerültek a legjobb négy közé.

Ifjúsági labdarúgó Román Kupa, U17-es korosztály, negyeddöntő:
FCU Craiova–FK Csíkszereda 1–3 (0–1).
Gólszerzők: Andrei Alexe (87. perc), illetve Bogdan Bușe (5., öngól), Luca Păcuraru (78.) és Sas Dávid (89.).

FK Csíkszereda: Deáky Zsombor – Juhos Gábor, Sas Dávid, Györfi Attila, Keszler-Nagy Roland, Bödő Efraim Zoltán, Luca Păcuraru (Bálint Eric, 83.), Trombitás Dávid, Luca Noveli (Endrödi Erik, 60.), Tóth-Pál Előd (Kulcsár Medárd, 71.), Jakab Krisztián. Vezetőedző: Szakál Csaba
További eredmények: Konstancai Farul–Bukaresti Steaua 5–2, FCSB–FC Voluntari 2–0 és Brassói Kids Tâmpa–Aradi UT 0–2.