Közel állt az idegenbeli győzelemhez a KSE

Daczó Hodor Barna 2023. október 14., 19:22

Szombaton a labdarúgó a III. Liga 5. csoportja 8. fordulójában a Kézdivásárhelyi SE remek első félidő után döntetlenre játszott a Viitorul Curița pályáján, míg a Sepsi OSK farmcsapata Zernyesten az Olimpic otthonában nyolcgólos mérkőzésen szenvedett vereséget.

A KSE kezdő tizenegye a szombati mérkőzés előtt Fotó: Rancz Lajos

A KSE remek kezdésére Gajdó Tamás bombagólja tette fel a koronát a 11. percben, majd a kék-fehérek előnyét a 34. percbe Ketesdi 2–0-ra növelte. A hazaiak támadtak, ám igazán nem sikerült Fábián kapuját veszélyeztetniük, így a csapatok kétgólos vendégelőnynél vonultak pihenőre.

A második játékrészt is határozottan kezdte a kézdi gárda, és a 47. percben el is dőlhetett volna a három pont sorsa: Gajdó remek beadását követően Turcu egyedül maradt a hazai kapussal szemben, ám 15 méterről fölé lőtt.

„Ez volt a mérkőzés pszichikai pillanata, hiszen 3–0-nál véget ért volna a meccs” – nyilatkozta lapunknak Rancz Lajos, a KSE elnöke. A Călin Moldovan által edzett kék-fehérek tovább támadtak, és adódott is helyzet, ám az 53. percben Ketesdi lövését megfogta a hálóőr. A 65. percben a házigazdák szabadrúgásból 20 méterről találtak be Fábián kapujába (1–2), és ettől kezdve többet támadott a Vitorul, de a háromszékiek fegyelmezett védelmén nem találtak rést.

Fotó: Rancz Lajos

A 83. percben a Știubeát utolsó védőként felvágó bákói játékost piros lappal „jutalmazta” a játékvezető, majd a megítélt szabadrúgást hárította a hazai hálóőr. A bíró nem kevesebb, mint 8 perccel hosszabbította a mérkőzést, és a 90+8. percben kiegyenlítettek a hazaiak. „Sajnos, két pont kiment a kezünkből, győzelmet érdemeltünk volna, nem döntetlent” – hangsúlyozta Rancz Lajos. A 9. fordulóban a KSE a Barcarozsnyói Olimpic Cetate csapatát fogadja hazai pályán.

A második félidőben elbillent a mérleg nyelve

A Sepsi OSK II. Zernyesten a mérkőzés előtt a szentgyörgyiekkel azonos pontszámú Olimpic-kal játszott gólgazdag mérkőzést. A semleges nézők számára látványos meccset produkált a két csapat, hiszen az első játékrészben nem kevesebb mint öt gól esett, és a másodikban is háromszor találtak be a felek egymás kapujába, végül a házigazdák kétgólos győzelmet aratva bezsebelték a győzelemért járó három pontot, megerősítve dobogós pozíciójukat.

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Valentin Suciu legényei jövő szombaton az első helyezett AFC Câmpulung – Muscel 2022 csapatát látják vendégül.