Legutóbb 2019 novemberében rendeztek hivatalos bajnoki megmérettetéseket, ezt követően a pandémia érkezésével felfüggesztették a pontvadászatot. Többször is szóba került az újraindítás, viszont a csapatok többsége nem vállalta a részvételt a járványügyi szabályozások miatt.
A félbeszakításkor 16 lejátszott forduló után a Sepsi OSK II. vezette a tabellát (46 pont), őt követte Papolc (43) és Bardoc együttese (39). A mostani startnál sem a fiókcsapat – a 3. Ligában szerepelnek – sem a papolci gárda nem indul el.
A versenykiírás szerint a résztvevők egyszer mérkőznek meg egymással, a sorsoláskor dőlt el, hogy ki játszik idegenben, illetve saját közönsége előtt. A párharcok időpontjai már megvannak, hétvégenként szombaton és vasárnapon lépnek pályára a klubok, a zárófordulót a tervek szerint június 11-én rendezik.
Az egyelőre még kérdéses, hogy kilenc csapatos lesz-e a Kovászna megyei 4. Liga, ugyanis Gelence indulása nem biztos. Az elkövetkezendő napokban jelzik, hogy ott lesznek-e a rajtnál.
A nyitófordulót április 3-án, vasárnap 16 órától rendezik: Barót–Perkő, Bardoc–Uzon, Kovászna–Csernáton, Szitabodza–Réty párharcok lesznek.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Vasárnap este az 56. percig fej-fej mellett haladtak a felek a Brassói Corona és a Gyergyói HK közötti hokirangadón. A végjátékban jobban kijött a lépés a házigazdáknak, helyet cserélt a két együttes a tabellán.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!