Korán betalált, még idejében lezárta a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. október 27., 19:42 utolsó módosítás: 2023. október 27., 20:08

Kiválóan kezdett az FC Voluntari otthonában a Sepsi OSK, a korán szerzett találattal megkönnyítette a dolgát. Utána a házigazda irányított, de eredménytelen maradt, a végéhez közeledve pedig a második góljával a háromszékiek bebiztosították a győzelmet.

Marius Ștefănescu duplája három pontot ért. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A labdarúgó Szuperliga 14. fordulójának péntek késő délutáni nyitómérkőzésén villámrajtot vett és támadólag lépett fel a Sepsi OSK, a 2. percben Aganovic lábában volt a vezető gól, de óriási ziccerben a kapusba lőtt. Kevéssel ezután Ștefănescu távoli lövését tornászta szögletre a hazaiak kapusa.

A sepsiszentgyörgyiek szélsője azonban fél perccel később betalált, kihasználva az argentin védő, Paz hatalmas hibáját, Jesus Fernandez mellett elvitte a labdát és vezetést szerzett.

Hamar magukhoz tértek a házigazdák, akik átvették az irányítást és veszélyesebben játszottak. Többször távolról próbálkoztak, de Niczuly a helyén volt, akinek az első játékrész közepén védenie kellett Dumiter közeli helyzeténél is. Néhány perccel később pedig nagy lehetőséget hagytak ki, Carnat nem találta el a kaput, így a szünetig a vendégek megőrizték minimális előnyüket.

Jobban kezdte a második félidőt is a háromszéki együttes, de ekkor már veszélytelen volt a kapura. A túloldalon viszont az 55. percben a Voluntari betalált,

de Dumiter gólját több perces videóelemzés után les miatt érvénytelenítették.

Ezután is a hazai csapat kezdeményezett többet, és erőltette a támadásait, a piros-fehérek pedig szöglet után a fiatal Rența révén kerültek helyzetbe, de a fejese erőtlen volt.

Aztán negyedórával a vége előtt Liviu Ciobotariu vezetőedző együttese megduplázta az előnyét, Ștefănescu beadása után Safranko próbált, de nem ért bele a labdába, amely a hálóban kötött ki.

A hajrában az Ilfov megyeieknek megvolt az esélyük a szépítésre, Florea szabadrúgása a felső lécről kifelé pattant. A végén a sepsiszentgyörgyiek is közel voltak a harmadik gólhoz, Alimi távoli próbálkozását hárította Fernandez.

Videó: Orange Sport

Végül 2–0-ra nyert a Sepsi OSK, amely formajavulást mutat, és egymás után a második győzelmével ismét elérhető közelségbe került számára a felsőházi rájátszásba jutás.