Bejelentette harmadik nyári igazolását a Sepsi OSK, az élvonalba visszajutott együttes szerződtette Doru Andreit, a másik újonc FC Voluntari középpályását.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Nyernie kellett a 2. Liga harmadik helyezettjének az élvonalbeli gárdával szemben. Nem csak a hátrányt dolgozták le, hanem a feljutást jelentő gólt is megszerezték.
Alig több mint egy félidő alatt három gólt szerzett az FC Hermannstadt az FC Voluntari ellen a labdarúgó Szuperliga osztályozójának odavágóján, azonban az Ilfov megyei együttes két perc alatt kétszer is betalált, így életben tartotta feljutási reményeit.
Kedden kisorsolták a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) bukaresti székházában a Szuperligában maradásért, illetve feljutásért zajló osztályozók menetrendjét. A párosítások már korábban eldőltek, most viszont a pontos program is hivatalossá vált.
Zárul a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása. Egy időpontban rendezik a 10. forduló meccseit. Nyitott kérdés, hogy a Vajdahunyad mögött melyik csapat jut fel egyenes ágon a Szuperligába, illetve ki kényszerül osztályozóra.
Kaput eltaláló lövés és pont nélkül zárta a kedd esti voluntari-i vendégjátékát a Sepsi OSK, így a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában dől el, hogy automatikusan visszajut-e a Szuperligába, vagy osztályozóra kényszerül.
Sorsdöntő meccsre készül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely közvetlen riválisának, az FC Voluntari otthonába látogat kedd este. A képlet egyszerű: ha nem kapnak ki a háromszékiek, akkor hivatalosan is visszajutnak a Szuperligába.
Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.
A feljutásra hajtó FC Voluntari győzelmével kezdődött a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hetedik fordulója: a Bihar FC ellen szerzett három pontnak köszönhetően megelőzte a Sepsi OSK-t a második helyen.
A román labdarúgó 2. Liga 2025–2026-os idényében a következő forduló döntően befolyásolhatja a feljutásért és a kiesés elkerüléséért zajló csatát. A play-offban a Sepsi OSK, az alsóházban több veszélyeztetett csapat is kulcsfontosságú meccs előtt áll.
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Féltávnál a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, de már most kirajzolódik: a Sepsi OSK tudatosan és hatékonyan építkezett a nyáron. Az igazolások beváltak, a keret stabil, az eredmények pedig a visszajutást vetítik előre. De mi a helyzet a többi csapattal?
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Továbbra is szoros a küzdelem a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában: a Sepsi OSK győzelme után az éllovas Corvinul és az FC Voluntari is hozta a kötelezőt, így nem változtak az erőviszonyok az élmezőnyben.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Drámai hajrában mentett pontot az FC Voluntari a Sepsi OSK otthonában: a vendégek a hosszabbításban, egy vitatott büntetőből egyenlítettek a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. A lefújás után rendkívül csalódottan értékelt a háromszékiek kapusa.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.