A szezon elején a nyárádtői együttes mindkét bajnoki mérkőzését idegenben játszotta. A bemutatkozó meccsükön a nyitófordulóban gól nélküli döntetlent értek el a CS Mioveni otthonában, múlt hétvégén pedig 3–0-s vereséget szenvedtek a Bukaresti Metaloglobus vendégeként. A második játéknapon otthon kellett volna bizonyítsanak az európai kupasorozatokban érdekelt Vajdahunyadi Corvinul ellen, ezt a találkozót azonban a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elhalasztotta.
A hétvégi negyedik fordulóban a Nyárádtő számára hazai összecsapás következik, szombaton 11 órától a Chindia Târgoviște csapatát fogadják.
A mérkőzést nem rendezhetik meg hazai pályán, mivel a helyi stadion egyelőre nem felel meg a szövetség által előírt követelményeknek. Pontosabban túl kevés, nagyjából 650 a férőhely a létesítményben, és ahhoz, hogy 2. ligás meccseket lehessen lebonyolítani, legalább 1500 hely kialakítása szükséges a lelátón.
A Maros megyei klub vezetőségének megoldást kellett találnia erre a helyzetre, és úgy döntött, hogy a Chindia elleni mérkőzést a 42 kilométeres távolságra fekvő Szászrégenben, a harmadosztályban szereplő Avântul stadionjában rendezik meg.
Az 5000 férőhelyes arénában már 35 éve nem rendeztek másodosztályú meccset, a helyi klub legutóbb még az 1988–1989-es szezonban szerepelt ezen a szinten.
Érdekesség, hogy a Nyárádtői Unirea ebben a hónapban két találkozót is játszott a szászrégeni stadionban az Avântul ellen, előbb a Román Kupa második fordulójában 1–0-ra, majd barátságos mérkőzésen 7–1-re nyertek.
A szombati mérkőzésre a jegyeket csütörtökön és pénteken a nyárádtői stadionnál 9 és 16.30 óra között, a meccs napján pedig a helyszínen az Avântul arénánál lehet beszerezni.
A nyárádtői stadionban jelenleg zajlanak az átalakítási munkálatok a férőhelyek kibővítését illetően, a főtribünnel szemben új lelátót építenek.
Ammennyiben a tervek szerint haladnak, a csapat vélhetően szeptember 21-én mutatkozhat be a helyi közönség előtt a 2. Ligában, amikor a szintén újonc CS Afumați lesz az ellenfelük.
Az ötödik és a hatodik fordulóban ugyanis idegenben lépnek pályára, a két játéknap között pedig bajnoki szünet lesz. Mindez kapóra jött a klubnak, hiszen addig lehetőségük van befejezni a munkálatokat.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!