A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) székházában pénteken délben megtartott sorsoláson nem volt kiemelt csapat, az először kihúzott együttesek pedig házigazdák lesznek, a továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől majd el.
Az elődöntőben Bukaresti Carmen–Besztercei Gloria és Kolozsvári U Olimpia–FK Csíkszereda párharcok lesznek, a mérkőzéseket június 4-én 17.30-tól rendezik. A női Román Kupa döntőjét június 11-ére tervezték, Bukarestben, az Arcul de Triumf stadionban.
A bajnokságban a címvédő Kolozsvári U Olimpia után a listavezető Temesvári Poli csapata érkezik Csíkszeredába. A női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában az FK Csíkszereda szombaton 13 órától fogadja a temesváriakat az FK-sportparkban. A két csapat a 2022-2023-as szezonban kétszer játszott egymás ellen, mindkét bajnoki találkozón temesvári siker született, a bánságiak 7–0-ra és 2–0-ra győztek.
A szombaton 13 órakor kezdődő FK Csíkszereda–Temesvári Poli mérkőzésre a belépés ingyenes, és a találkozót élőben közvetíti az frf.tv.
| 2023. 05. 06. 13:00 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Temesvári Poli Temesvári Poli | 0-7 |
| 2023. 05. 07. 11:00 | Banat Girls Banat Girls | Bukaresti Carmen Bukaresti Carmen | 0-4 |
| 2023. 05. 07. 13:00 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 8-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Temesvári Poli Temesvári Poli | 6 | 4 | 1 | 1 | 16-11 | 46 |
2 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | 6 | 5 | 0 | 1 | 21-6 | 45 |
3 | Bukaresti Carmen Bukaresti Carmen | 6 | 4 | 1 | 1 | 15-8 | 40 |
4 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 6 | 2 | 0 | 4 | 10-11 | 25 |
5 | Banat Girls Banat Girls | 6 | 1 | 0 | 5 | 2-14 | 21 |
6 | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 6 | 1 | 0 | 5 | 7-21 | 20 |
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!