Hirdetés

Kölcsönösen kioltották egymást a vasutas csapatok

Nem bírt egymással a Kolozsvári CFR és a Bukaresti Rapid
Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Meccsvégi gyors gólváltás és egy bődületes kapufa – röviden összefoglalva a Kolozsvári CFR és a Bukaresti Rapid szombat esti rangadója a labdarúgó Szuperliga 17. játéknapján.

A Hermannstadt megszakította hatmeccses vereségi sorozatát, és hazai pályán legyőzte az Kolozsvári U-t, ez pedig kapóra jött az üldözőknek, hogy csökkentsék hátrányukat a botladozó éllovassal szemben.

A bajnokság legjobb formájában lévő együttesei közül kettő találkozott Kolozsváron, a CFR kilenc, míg a Rapdid tíz pontot gyűjtött a legutóbbi öt bajnokinán, így izgalmas találkozóra volt kilátás a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Hirdetés

A tét vagy a késő esti kolozsvári hideg rányomta bélyegét a játékra, hiszen a csapatok kölcsönesen kioltották egymást: a CFR támadott, a Rapid védekezett. Nkololo puskázott el egy jó lehetőséget, majd Păun próbálkozása szállt mellé. A Rapidtól a szünet előtt Petrila veszélyeztetett, ám tekerése fél méterrel elkerülte Hindrich kapuját.

A szünet után még jobban visszaesett a játék ritmusa, sokat kellett várni az első lehetőségre, ami egy bődületes kapufa volt a vendégek részéről, a 73. percben Boupendza találta telibe a keresztécet.

A hajrára magasabb fokozatra kapcsolt a CFR, Ilie még ziccerben mellélőtt, a 81. percben Fică távoli kapáslövésénél Siegristnek esélye sem volt. Úgy tűnt, hogy ez elég lesz a győzelemhez, de a Rapid nem adta fel és a 90. percben kihasználva, hogy nem tudott a hazai védelem felszabadítani, Borza passzát Burmaz közelről bombázta a hálóba, beállítva az 1–1-es végeredményt.

A döntetlen igazságos eredmény a két együttes között, a felek sajnálhatják, hogy túlságosan későn pörögtek fel és kezdtek focizni.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 17. forduló
Kolozsvári CFR–Bukaresti Rapid 1–1 (0–0),
gólszerzők Fică (81.), illetve Bumraz (90.).

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 17. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
17
8
6
3
25-14
30
2
Universitatea Craiova U Craiova
17
7
7
3
28-17
28
3
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
17
7
7
3
28-20
28
4
Bukaresti Dinamo Dinamo
17
7
7
3
26-18
28
5
FCSB FCSB
17
7
6
4
23-18
27
6
Petrolul Ploiești Petrolul
17
6
8
3
18-14
26
7
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
17
7
4
6
24-20
25
8
Bukaresti Rapid Rapid
17
5
9
3
21-16
24
9
Galaci Oțelul Oțelul
17
5
8
4
13-12
23
10
Jászvásári Poli Jászvásár
17
6
3
8
18-24
21
11
Konstancai Farul Farul
17
5
5
7
17-24
20
12
Aradi UTA UTA
17
4
6
7
15-19
18
13
Unirea Slobozia Slobozia
17
5
3
9
14-23
18
14
FC Botoșani Botoșani
17
4
5
8
15-23
17
15
FC Hermannstadt Hermannstadt
17
4
4
9
19-30
16
16
Gloria Buzău Gloria
17
3
4
10
16-28
13
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Testi sértés miatt ítélték el a Sepsi OSK volt hálóőrét

Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.

Lebolondozta a sepsiszentgyörgyi játékvezetőt az FCSB mindenható ura

Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.

Székelyhon

Életbe lépett a jogszabály: nem fizetik többé a betegszabadság első napját

Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.

`
Krónika

Miért mondhatta Csíkszereda polgármestere, hogy az AUR „kihasználta” az adóemelés-ellenes tüntetést?

Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.

Krónika

Víz és csatornázás nincs, de a polgármester helikopterrel furikázik az egyik erdélyi faluban

Sajátos ellentétre derült fény a 166 fős lakosságú Krassó-Szörény megyei Temesfőn: miközben az alapvető szolgáltatások is hiányoznak, a polgármester luxus közlekedési eszközt használ.

Főtér

A rablóállam esete a védtelen állampolgárokkal és a jogállamiság illúziójával

A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.

Ez is érdekelheti

Nagy verést kapott az éllovas, tizenegy csapat harcol a felsőházért

Újabb fordulót rendeztek a labdarúgó Szuperligában, ahol tovább sűrűsödött az élmezőny. Az éllovas Universitatea Craiova súlyos vereséget szenvedett, emellett továbbra is rendkívül szoros a küzdelem, tizenegy csapat pályázik a felsőházat érő helyekre.

Gólt nem láthatott a valamivel több mint félezer néző a forduló zárómeccsén (videóval)

Döntetlennel végződött a felsőházi rájátszás szempontjából kiemelt jelentőségű moldvai fociderbi. Az FC Botoșani már több mint 600 perce nem jegyzett találatot a labdarúgó Szuperligában, a Galaci Oțelul örülhetett a pontnak.

Elhagyta az FK Csíkszeredát a hátvéd

Távozik az FK Csíkszereda keretéből Maks Čelić – jelentette be hétfőn délután közösségi médiás felületén a klub. A tavaly augusztusban érkezett horvát hátvéd mindössze öt hónapot követően elköszön a piros-feketéktől.

Lebolondozta a sepsiszentgyörgyi játékvezetőt az FCSB mindenható ura

Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.

Ilyés Róbert sem a pályával, sem a játékvezetői ítéletekkel nem volt elégedett

Zord bukaresti időben, nehéz körülmények között szenvedett 1–0-s vereséget az FK Csíkszereda az FCSB otthonában. A találkozót követően a két együttes vezetőedzője és a Hargita megyeiek kapusa értékelte a mérkőzést.

A zord időjárással és a bajnokkal is megküzdött az FK Csíkszereda (videóval)

A szélsőséges időjárás ellenére igyekezett helytállni a román fővárosban az FK Csíkszereda, ám végül egygólos vereséget szenvedett a regnáló bajnok FCSB otthonában. A Hargita megyei gárda próbálkozott, de igazán nagy gólhelyzetet nem tudott kialakítani.

Megtáltosodott az UTÁ-nál a Sepsi OSK volt támadója

Sorra rúgja a kulcsfontosságú gólokat az Aradi UTA színeiben Marius Coman, aki a Sepsi OSK-nál jóval gyengébb mutatókkal rendelkezett.

Új taggal bővült az FK Csíkszereda igazgatótanácsa

Ülésezett az FK Csíkszereda labdarúgóklub igazgatótanácsa, amely új taggal bővült: Rancz Lajos, a Kézdivásárhelyi SE elnöke is csatlakozott a vezetőtestülethez.

A végjátékban fordított a sereghajtó ellen a Kolozsvári CFR (videóval)

Kétszer is hátrányba került hazai pályán a Bukaresti Metaloglobusszal szemben a Kolozsvári CFR, amely a végjátékban fordítani tudott, és újabb győzelmével folytatja a küzdelmet a felsőházi rájátszásba jutásért.

Három napon belül két fővárosi csapattal találkozik idegenben az FK Csíkszereda

Két idegenbeli mérkőzés vár három nap leforgása alatt az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperligában: a piros-feketék az FCSB és a Bukaresti Metaloglobus ellen próbálnak pontokat szerezni.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!