Hétfőn este a a Giulești Arénában zárult a labdarúgó Szuperliga play-offjának kilencedik játéknapja. A Bukaresti Rapid a Kolozsvári CFR-t látta vendégül.
Igencsak motivált volt a Román Kupa-győztes, egymás után alakította ki a lehetőségeket, ezekből hármat értékesített is a szünetig. A végjátékban jött a szépítés, 4–1-re nyert a kincses város gárdája.
Ezzel ők szerezték meg az ezüstérmeket.
| 2025. 05. 16. 21:00 | Bukaresti Dinamo Dinamo | Kolozsvári U Kolozsvári U | 1-3 |
| 2025. 05. 17. 21:00 | FCSB FCSB | Universitatea Craiova U Craiova | 1-0 |
| 2025. 05. 19. 20:30 | Bukaresti Rapid Rapid | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 1-4 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FCSB FCSB | 9 | 7 | 2 | 0 | 17-8 | 51 |
2 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 9 | 4 | 3 | 2 | 16-10 | 42 |
3 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 9 | 4 | 0 | 5 | 10-13 | 38 |
4 | Universitatea Craiova U Craiova | 9 | 3 | 2 | 4 | 11-10 | 37 |
5 | Bukaresti Rapid Rapid | 9 | 2 | 3 | 4 | 10-15 | 32 |
6 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 9 | 1 | 2 | 6 | 9-17 | 31 |
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Gyergyói Hoki Klub győzelmével zárult a romániai jégkorongbajnokság négyes döntője, amely megvédte címét a Brassói Coronával szemben. A párharcot követően a két együttes igazgatója, illetve vezetőedzője nyilatkozott a Székely Sportnak.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!