Kiütötte a nagybányaiakat a vásárhelyi női focicsapat

Horváth Bálint Ottó 2023. május 14., 17:11 utolsó módosítás: 2023. május 14., 17:12

Hétszer talált be a Nagybányai Fotbal Feminin csapatának kapujába a Marosvásárhelyi SE, így kiütéssel nyerte meg a női labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának 8. fordulójában rendezett vasárnap kora délutáni mérkőzést.

Nem kegyelmeztek ellenfelüknek a vásárhelyiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Másfél hónap és sorozatban három kiszállás után játszott újra hazai pályán a marosvásárhelyi együttes, amely stabilan a második helyet foglalja el az alsóházban.

A házigazdák az első félidő közepén kerültek előnybe, majd a szünetig újabb gólt szereztek, és magabiztosan vezettek. Egy óra játékot követően szépítettek a vendégek, és ekkor úgy tűnt, hogy lehet keresnivalójuk a meccsen. Ezután azonban a Marosvásárhelyi SE szűk húsz perc alatt ötször talált be, Biró Anna mesternégyest szerzett, és végül 7–1-re diadalmaskodott.

Két fordulóval a bajnokság vége előtt a marosvásárhelyiek továbbra is hat pontos hátrányban vannak az éllovas CSM Alexandria mögött, amellyel a következő hétvégén idegenben találkoznak.

Női labdarúgó 1. Liga, rájátszás, alsóház, 8. forduló:
Marosvásárhelyi SE–Nagybányai Fotbal Feminin 7–1 (2–0).
A vásárhelyiek gólszerzői: Biró Anna 4, Dávid Márta, Roxana Moldovan és egy öngól.