A rájátszásra az együttesek nem vitték magukkal a bajnokság első részében megszerzett pontjaikat. Ehelyett a felsőházban az alapszakaszbeli csoportok első helyezettjei 3, a másodikok 2, a harmadik helyen végzett csapatok pedig 1 bónuszponttal indulnak, míg az alsóházban 4, 3, 2, 1 és 0 pont a leosztás.
A play-offban újra oda-visszavágókat rendeznek, tíz fordulóban küzdenek meg egymással a csapatok, míg a play-outban csak egyszer találkoznak a felek, így kilenc meccsük lesz.
A felsőház nyitófordulójában a címvédő Radnóti SK magabiztos győzelemmel kezdett, hazai pályán 6–0-ra ütötte ki Marosoroszfalut, így átvette a vezetést a ranglistán.
Ennél jóval nehezebben gyűjtötte be a három pontot a Marosvásárhelyi ASA, amely úgy győzte le 3–2-re a Dicsőszentmártoni A&A Grup csapatát, hogy már a 28. perctől emberhátrányban játszott.
A harmadik mérkőzés is a házigazda győzelmével ért véget, a Marosvásárhelyi Academica Transilvania 2–1-re nyert Marosszentkirály-Náznánfalva ellen.
| 2025. 04. 12. 11:00 | Radnóti SK Radnóti SK | Marosoroszfalu Marosoroszfalu | 6-0 |
| 2025. 04. 12. 11:00 | Marosvásárhelyi ASA ASA | Dicsőszentmártoni A&A Grup Dicsőszentmártoni A&A Grup | 3-2 |
| 2025. 04. 12. 11:00 | Marosvásárhelyi Academica Academica | Marosszentkirály-Náznánfalva Marosszentkirály-Náznánfalva | 2-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Radnóti SK Radnóti SK | 1 | 1 | 0 | 0 | 6-0 | 6 |
2 | Marosvásárhelyi ASA ASA | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-2 | 6 |
3 | Marosvásárhelyi Academica Academica | 1 | 1 | 0 | 0 | 2-1 | 5 |
4 | Marosszentkirály-Náznánfalva Marosszentkirály-Náznánfalva | 1 | 0 | 0 | 1 | 1-2 | 2 |
5 | Dicsőszentmártoni A&A Grup Dicsőszentmártoni A&A Grup | 1 | 0 | 0 | 1 | 2-3 | 1 |
6 | Marosoroszfalu Marosoroszfalu | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-6 | 1 |
Az alsóházban a legnagyobb különbséggel Mezőrücs győzött, 6–1-re verte a Dicsőszentmártoni Chimicát. Szováta hazai pályán, Nyárádszereda idegenben a második félidőben biztosította be győzelmét Búzásbesenyő, illetve Marosludas ellen, míg a további két találkozón döntetlen született.
| 2025. 04. 12. 11:00 | Mezőrücs Mezőrücs | Dicsőszentmártoni Chimica Dicsőszentmártoni Chimica | 6-1 |
| 2025. 04. 12. 11:00 | Szováta Szováta | Búzásbesenyő Búzásbesenyő | 3-0 |
| 2025. 04. 12. 11:00 | Marosludas Marosludas | Nyárádszereda Nyárádszereda | 1-3 |
| 2025. 04. 12. 11:00 | Dános Dános | Magyaró Magyaró | 1-1 |
| 2025. 04. 12. 11:00 | Marosvásárhelyi Vulturii Vulturii | Erdőszentgyörgy Erdőszentgyörgy | 1-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mezőrücs Mezőrücs | 1 | 1 | 0 | 0 | 6-1 | 7 |
2 | Szováta Szováta | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-0 | 6 |
3 | Nyárádszereda Nyárádszereda | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-1 | 5 |
4 | Dános Dános | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 5 |
5 | Marosvásárhelyi Vulturii Vulturii | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 3 |
6 | Marosludas Marosludas | 1 | 0 | 0 | 1 | 1-3 | 3 |
7 | Erdőszentgyörgy Erdőszentgyörgy | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 2 |
8 | Magyaró Magyaró | 1 | 0 | 1 | 0 | 1-1 | 1 |
9 | Búzásbesenyő Búzásbesenyő | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-3 | 1 |
10 | Dicsőszentmártoni Chimica Dicsőszentmártoni Chimica | 1 | 0 | 0 | 1 | 1-6 | 0 |
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Bár a hatóságok szerint nem kell hiánytól tartani, a közel-keleti válság miatt Romániában sem zökkenőmentes az üzemanyag-ellátás: a Rompetrol năvodari-i finomítójánál szerda éjjel és csütörtök hajnalban több kilométeres sor alakult ki.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!