Kitömte ellenfele hálóját az FK Csíkszereda

Horváth Bálint Ottó 2021. november 20., 13:08 utolsó módosítás: 2021. november 20., 13:16

Öt gólt szerezve fölényesen nyerte meg a Dacia Unirea Brăila elleni szombat délelőtti idegenbeli mérkőzését az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga 14. fordulójában.

Fotó: Tokos Imre

Kötelező volt a három pont begyűjtése a sereghajtó vendégeként az FK-nak, amely az alapszakasz végéhez közeledve folytatni akarta a kiváló eredmények sorozatát.

Az első tíz percben mindkét csapat közel volt a gólszerzséhez, előbb a vendégek Jelena révén veszélyeztettek, aki lefordult ellenfeléről, de remek helyzetből fölé lőtt, majd a házigazdáktól Stănescu távoli jól helyezett lövése a kapufán vágódott.

A vezetést a 27. percben az FK szerezte meg, Aszalos nagyszerű lapos beadását Kovács a kapust kicselezve lőtte a hálóba. A szünet előtt nagy lépést tett a győzelem felé a székelyföldi együttes, amely további kétszer volt eredményes: Ivanovici értékesítette a Jelena által kiharcolt büntetőt, kevéssel ezután Schieb és Jelena összjátékából az FK támadója talált be.

A folytatásban négyre nőtt a különbség, Jelena közeli góljával duplázott, de rögtön ezután szépített a Brăila, Stănescu távolról vette be Gyenge kapuját. A csíkszeredaiak sikere nem volt kérdéses, a végeredményt percekkel később Ivanovici távoli találatával állította be, ezzel ő is másodszor volt eredményes.

Újabb győzelmével az FK Csíkszereda számára immár elérhető közelségbe került a felsőházi rájátszás, hiszen előrelépett a hetedik helyre, és mindössze három pont a lemaradása az ötödik-hatodik pozíciókhoz képest.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 14. forduló:
Dacia Unirea Brăila–FK Csíkszereda 1–5 (0–3)
Gólszerzők: Stănescu (59.), illetve Kovács (27.), Ivanovici (43., büntetőből, 67.), Jelena (45., 59.)
Dacia Unirea: Andrei – Cocîrla, Ciobanu, Paliu, Șandru (Stănciulescu, 46.), Robu, Apostol, Stănescu, Petre (Voinescu, 74.), Duțu, Răducan. Edző: Florentin Petre.
FK: Gyenge – Aszalos, Gergely, Apró, Ivanovici, Bara (Csürös, 59.), Kovács (Kelemen, 70.), Szondi (Jebari, 59.), Gál-Andrezly, Schieb (Rotar, 67.), Jelena (Hernando, 67.). Edző: Valentin Suciu.
Vezette: Mădălin Marinescu (Bukarest)