HIRDETÉS

Kijött a lépés a Sepsi OSK-nak, irány a felsőház

Minden dicséretet megérdemelnek a Sepsi OSK játékosai
Fotó: Pinti Attila

2024. március 08., 22:15

Elképesztő végjátékban harcolta ki a felsőházi rájátszásba jutást a labdarúgó Szuperligában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután 2–1-re győzött a Petrolul Ploiești otthonában, a vetélytársai közül pedig egyik sem tudott nyerni.

2024. március 08., 22:15

Kizárólag győzelemmel reménykedhetett a playoffba kerülésben a székelyföldi gárda az alapszakasz péntek esti zárófordulójában, amikor egy időben rendeztek öt mérkőzést. Nem volt saját kezében a Sepsi OSK sorsa, ahhoz, hogy bejusson a legjobb hat közé, a vetélytársai botlására is szüksége volt.

HIRDETÉS

A sepsiszentgyörgyiek már az első lehetőségüket kihasználták a ploiești-i találkozón, Florin Ștefan nagyszerű lövéssel vette be a kaput.

Az öt mérkőzésen ez volt az első találat, negyedórát követően a Sepsi OSK rögtön az élő tabellán felsőházi helyen állt.

A vezető gólt követően viszont elveszítették Cosmin Mateit, akit sérülés miatt le kellett cserélni.

Az első félidő közepéhez közeledve néhány percig állt a játék, miután a Sepsi jobbhátvédjét, Oroiant a nézőtérrel fejbe dobták egy tárggyal, és be kellett kötözni.

Ezután veszélyesebben játszott a Petrolul, Jair lehetőségénél Moldovannak kellett résen lennie, majd Berisha lövésénél is védett.

Közben a többi meccsen még csak egy gól esett, a Dinamo megszerezte a vezetést az UTA ellen.

A szünetig pedig mindenhol változatlan maradt az állás, így a Sepsi OSK továbbra is a felsőházban tudhatta magát.

A folytatásban két lehetőségnél növelhették volna előnyüket a vendégek, szöglet után Ninaj fejesénél mentett a hazaiak kapusa, majd Kallaku hagyta ki a helyzetét. Ezekre válaszul a Petrolul Țicu szabadrúgásával jelentett veszélyt a háromszéki kapura.

A többi helyszínen semmi változás nem történt, a meccsek előtt lépéselőnyben lévő Kolozsvári U és Farul is tehetetlen volt.

A Sepsi OSK magabiztosan őrizte az előnyét, ám nem tudta kihúzni kapott kapott nélkül, a hajrában ugyanis Berisha kiegyenlített.

Ekkor úgy tűnt, hogy minden elveszett, csakhogy a hosszabbításban egy gyorsan végig vitt támadás végén a csereként beállt Debeljuh betalált, ezzel Bernd Storck együttese bebiztosította helyét a felsőházi rájátszásban, ahová még a Farul jutott be.

A többi összecsapáson ugyanis a sepsiszentgyörgyiek egyik vetélytársa sem tudott nyerni, és még csak egy helyen módosult az állás, a Kolozsvári CFR legyőzte a Hermanstadtot.

Videó: Orange Sport

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 30. forduló:

Petrolul Ploiești–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (0–1).

Gólszerzők: Berisha (87.), illetve Ștefan (14.), Debeljuh (90+2.).
Petrolul: Zima – Papp, Meijers, Huja, Țicu – Hanca, Seto (Diomande, 46., Jyry, 54.), Jair (Ișfan, 46.) – Musi (Bratu, 66.), Berisha, Grozav. Vezetőedző: Florin Pîrvu.
Sepsi OSK: Moldovan – Oroian (Popșa, 85.), Ninaj, Ciobotariu, Ștefan – Păun, Kallaku (Kecskés, 85.) – Ștefănescu, Matei (Aganovic, 17.), Varga K. (Dumitrescu, 70.) – Safranko (Debeljuh, 70.). Vezetőedző: Bernd Storck.
Vezette: Andrei Chivulete.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 30. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
30
19
7
4
53-28
64
2
Bukaresti Rapid Rapid
30
15
10
5
55-32
55
3
Kolozsvári CFR CFR
30
15
8
7
54-29
53
4
Universitatea Craiova U Craiova
30
13
10
7
47-38
49
5
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
30
12
7
11
43-34
43
6
Konstancai Farul Farul
30
11
10
9
37-38
43
7
Kolozsvári U Kolozsvári U
30
10
12
8
35-38
42
8
FC Hermannstadt Hermannstadt
30
9
13
8
36-31
40
9
Aradi UTA UTA
30
10
10
10
36-43
40
10
Petrolul Ploiești Petrolul
30
7
14
9
29-32
35
11
Galaci Oțelul Oțelul
29
6
15
8
30-35
33
12
Jászvásári Poli Jászvásár
29
7
11
11
32-43
32
13
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
30
9
4
17
43-50
31
14
Bukaresti Dinamo Dinamo
30
8
5
17
22-41
29
15
FC Voluntari Voluntari
30
6
10
14
31-49
28
16
FC Botoșani Botoșani
30
3
12
15
30-52
21
1 hozzászólás
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Aranygól döntött, a GYHK vasárnap újra történelmet írhat

Nagyszerű hangulatot, magas szintű és minden elvárást kielégítő jégkorongot hozott a romániai bajnokság négyes döntőjének első elődöntője. A Gyergyói HK aranygóllal győzte le a Csíkszeredai Sportklubot, vasárnap első romániai bajnoki címét szerezheti meg.

Először ünnepelt romániai bajnoki címet a Gyergyói Hoki Klub

Óriási csatában, hatalmasat küzdve, nyert a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronával szemben a romániai jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a gyergyóiak először szerezték meg a bajnoki címet.

Székelyhon

Porig égett egy ház Kézdivásárhelyen – videó

Tűz ütött ki Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcában. A helyszínre érkezett tűzoltók nem tudták megmenteni a lakóházat.

`
Krónika

A Nemzet megváltása ortodox katedrális nagyságához méltó a rá költött pénzösszeg is

Az elmúlt másfél évtizedben 270 millió eurót költöttek a bukaresti Nemzet megváltása ortodox katedrális megépítésére, a költségek „több mint tíz százalékát” az egyház saját forrásaiból fedezte.

Krónika

Szigorú hangvételű üzenetekben figyelmezteti a románokat a bukaresti amerikai nagykövetség

Az Egyesült Államok romániai nagykövetsége vasárnap délután sorozatban a második napon tett közzé a romániaiaknak címzett figyelmeztetést a közösségi oldalán.

Főtér

Szavazz a liliomra, avagy Antonescu és a moghioroc (lásd, magyarok)

Crin Antonescu nem szereti a magyarokat. Crin Antonescu szereti a magyarokat. Crin Antonescu mindenkit (nem) szeret. De ki is az a Crin Antonescu? S mi is az a reálpolitikai szeretet?

Ez is érdekelheti

Meghagyták a rájátszást, beütemezték az új idény rajtját a Szuperligában

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága az élvonalbeli bajnokság létszámát, illetve lebonyolítását jónak ítélte, nem változtattak rajta. Eldöntötték, mikor kezdődik a Szuperliga és mikor játsszák a Szuperkupa-döntőt.

Kényszerigazolás, a Sepsi OSK volt kapusa a Rapidhoz szerződött

Megsérült a fővárosiak elsőszámú hálóőre, így gyors megoldást kellett találniuk. A háromszékiektől januárban elköszönt, most új szerződést kapott a hálóőr.

Edzőkeringő az alsóházban, nem csak a Sepsi OSK cserélte le a trénerét

Nemcsak a sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub váltott vezetőedzőt a hét elején. Mellette másik két, a Szuperliga alsóházi rájátszásában érdekelt együttes, a Petrolul Ploiești és a Galaci Oțelul is új trénerrel készül a bajnokság folytatására.

Nincs meglepetés, Dorinel Munteanu lett a vezetőedző

Alig pár órával később, hogy a klub a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Valentin Suciu távozik a háromszéki együttes kispadjáról, kedden délután be is mutatta az új trénert.

Valentin Suciu a tévéből tudta meg, hogy menesztették

Valentin Suciut nem lepte meg menesztésének híre, sokkal inkább annak a módja: sokunkhoz hasonlóan a tévéből tudta meg, hogy felállították a kispadról. Az elmúlt időszakról nyilatkozott a Székely Sportnak.

Hivatalos: Valentin Suciu távozik a Sepsi OSK felnőtt csapatától

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hivatalos közösségi oldalán jelentette be, hogy távozik posztjáról Valentin Suciu vezetőedző.

Megelégelték a vesszőfutást, edzőcserére készül a Sepsi OSK

A sereghajtó elleni vereséget követően betelt a pohár a Sepsi OSK vezetőségénél. Diószegi László klubelnök edzőváltásra szánta el magát és bejelentette, hogy Dorinel Munteanu veszi át a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat irányítását.

Így kapott ki az utolsó helyezettől a Sepsi OSK (videóval)

Bal lábbal kezdte az alsóházi rájátszást a labdarúgó Szuperligában a Sepsi OSK, hétfőn este hazai pályán kapott ki a sereghajtó Gloria Buzăutól. Mutatjuk a meccs összefoglalóját, közte Oberlin ollózós gólját.

Elbukott a sereghajtó ellen a Sepsi OSK

Nagy meglepetésre hazai pályán alulmaradt a sereghajtó Gloria Buzăuval szemben a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában.

Új bajnokság kezdődik, mindenre oda kell figyelnie a Sepsi OSK-nak

Hétfőn este a Sepsi OSK számára is elrajtol a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszása, Valentin Suciu legénysége a sereghajtót látja vendégül. A meccs előtti sajtótájékoztatón a vezetőedző és Niczuly Roland mondta el, hogyan készültek a találkozóra.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!