A szerdai játéknap második negyeddöntős párharcában sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem esett találat, így a tizenegyespárbajban dőlt el a továbbjutó kiléte.
A találkozó folyamán bátran játszottak a házigazda temesváriak, akárcsak az esélyesebb ellenfelüknek, nekik is megvoltak az ígéretes helyzeteik.
Az első játékrészben még veszélyesebb is volt kapura a Poli: Oanea próbálkozását hárította a pitești-iek kapusa, Ursu pedig gyenge lövéssel fejezett be egy ellentámadást. Közben azonban az FC Argeș is betalálhatott volna, Said fejesénél nagyot mentett a hazai hálóőr.
A második félidőben a játékot uraló vendég gárda volt közelebb eldönteni a mérkőzést, főleg Ișfan lövéseinél résen kellett lennie Pădurarunak.
Aztán a 90. percben emberhátrányba került a temesvári csapat,
miután Octavian Ursu megkapta a második sárga lapját, így nehéz helyzetben voltak a kétszer tizenöt perces hosszabbításban. Ennek ellenére az övék volt az egyetlen lehetőség, Zaluschi távoli lövését kitolta a léc alól Croitoru.
A Polinak sikerült kihúznia kapott gól nélkül ezt az időszakot, és készülhetett a tizenegyesekre, ahol azonban
a második párban Pamfile volt az egyedüli, aki rontott, a felső kapufára rúgott, így a hibátlanul célzó FC Argeș játékosai örülhettek a továbbjutásnak.
Az FC Argeș mellett korábban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FC Voluntari jutott be a kupasorozat elődöntőjébe, a negyedik csapat a harmadosztályú CSO Filiași és a címvédő Universitatea Craiova párharcából kerül ki.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.
Hegyimentők és csendőrök közbelépésére volt szükség szombaton a torockói Székelykőn, ahol magyarországi turisták kértek segítséget, miután medvét látva letértek a hegyi ösvényről, és egy nehezen megközelíthető területre kerültek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!