Kettővel vezettek, elszórakozták

Székely Sport 2020. december 16., 19:32 utolsó módosítás: 2020. december 17., 17:08

Az FC Hermannstadt kétgólos vezetésről ikszelt szerdán az utolsó helyezett FC Argeș pályáján a labdarúgó 1. Liga hétközi, 14. fordulójában.

Két pontot elbukott a nagyszebeni alakulat Fotó: Hermannstadt/Facebook

A nagyszebeni és a pitești-i labdarúgócsapat először feszült egymásnak az élvonalban, korábban csak a másodosztályban találkoztak két alkalommal: előbb egy gól nélküli döntetlent játszottak, majd a második mérkőzésen az erdélyiek nyertek 1–0-ra.

Ezúttal gólgazdag meccset láthattunk a felektől, a Hermannstadt pedig biztos győzelmet szórakozott el a Nicolae Dobrin Stadionban. A vendégek Răzvan Dâlbea tizenegyesgóljával már az elején megszerezték a vezetést, majd az 55. percben egy másik középpályás, a ghánai Bright Addae is betalált.

A sereghajtó azonban kétgólos hátrányból is pontot szerzett, elsősorban Cephas Malele duplájának köszönhetően. Az angolai születésű svájci csatár előbb akcióból szépített, aztán büntetőből egyenlített.

Az utolsó szó a nagyszebenieké lehetett volna, ám a hajrára becserélt jobbhátvéd, Claudiu Belu-Iordache a hosszabbítás legvégén két-három méterről nem tudta bevenni az üres kaput.

A játéknap első mérkőzésén a tabella utolsó előtti helyén szerénykedő Poli Iași és a negyedik Academica Clinceni gól nélküli döntetlent játszott egymással. Szerdán még az FC Voluntari és a Chindia Târgoviște is összecsap.

Két döntetlen után vendéggyőzelemmel fejeződött be a játéknap: gól nélküli első félidő után a Chindia Târgoviște 2–0-ra nyert a Voluntari otthonában és a megszerzett három ponttal feljött a hatodik helyre. A Chindia sikeréből Dinamótól kölcsönben szereplő Daniel Popa góllal és gólpasszal vette ki részét.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 14. forduló
Szerdai játéknap:

FC Argeș–FC Hermannstadt 2–2 (0–1)
Gólszerzők: Malele (66., 80., utóbbit büntetőből), ill. Dâlbea (9., büntetőből), Addae (55.)

Poli Iași–Academica Clinceni 0–0
Kiállítva: Vanzo (88., a hazaiaktól)

FC Voluntari–Chindia Târgoviște 0–2 (0–0)
Gólszerzők: Daniel Popa (50.), Daniel Florea (67.)