Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójának második kedd esti összecsapásán két, play-off közelben lévő együttes csatázott.
Az első félidőre mindent lehetett mondani, csak azt nem, hogy unalmas lett volna. A felek számos gólhelyzetet alakítottak ki, a házigazda tengerpartiak kétszer a kapufát is eltalálták. Betalálni viszont a vendégeknek sikerült, a szünethez közeledve az utóbbi időben remek formában futballozó, francia, de szenegáli származású Hamidou Keyta szöglet után lőtt a hálóba.
Jó iramú maradt a játék a második játékrészben is, amikor a Viitorul játékosai voltak fölényben, és félórával a vége előtt kedvező helyzetbe kerültek, a moldvaiak egyik legértékesebb játékosát, Hervin Ongendát ugyanis második sárga lapja miatt kiállították.
A hazaiaknak azonban ez sem volt elég, hiszen a 68. percben a Botoșani szépen végigvitt akció végén megduplázta előnyét, ismét Keyta volt a befejező.
Ettől kezdve a Viitorul mindent bevetve támadott, meglőtte harmadik kapufáját is, a hosszabbításban pedig sikerült szépítenie, de az egyenlítésre már nem maradt ideje.
A Botoșani öt bajnoki után tudott újra mérkőzést nyerni, ezzel pontszámban beérte a jobb gólkülönbséggel rendelkező Viitorult a ranglista hatodik helyén.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!