Hirdetés

Kettőt bevágott a Sepsi OSK, mégis remegett a sereghajtó ellen

Minden jó, ha jó a vége
Fotó: Pinti Attila

Két nagyobb helyzetét gólra váltotta az első félidőben a piros-fehér együttes. Az előny tudatában visszavonulót fújtak, erre majdnem ráfáztak. Az ellenfél kihagyott egy büntetőt, emberelőnybe került.

Csütörtökön délután a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának huszonnyolcadik játéknapján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az FC Botoșani otthonában vendégszerepelt. Mindkét együttes számára nagyon fontos volt a győzelem megkaparintása, a háromszékiek az utolsó szalmaszálba kapaszkodtak, hogy elérjék a felsőházi rájátszást, míg a sereghajtónak minden egyes pont kell, hogy az alsóházban elkerülhesse a kiesést.

Hirdetés

Ennek megfelelően nem esett egymásnak a két fél, igaz a 6. percben Mitrovot ugratták ki, aki Moldovannal szemben nem hibázott, a gól nem került fel az eredményjelzőre, miután a hazaiak játékosa leshelyzetből indult.

A Sepsi OSK fokozatosan lendült játékba, próbálta ráerőltetni akaratát ellenfelére. Kisebb helyzeteket összehoztak, hogy aztán a 24. percben Matei mesterien tekerje középre, pontosan helyezte Păun fejére a játékszert, aki hétről bebólintotta (0–1).

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A találat még jobban meghozta a háromszékiek kedvét, a 32. percben megduplázták előnyüket, Ștefănescu tizenhatról telibe találta a felső kapufát, a kipattanót Kallaku rálőtte, a játékszer mellé ment volna, csakhogy hátulról jó ütemben érkezett Debeljuh, aki a kapus mellett belőtte (0–2).

Pragmatikus volt a Sepsi OSK, mindkét nagyobb gólszerzési lehetőségét értékesítette az első felvonásban, így megérdemelten vezetett, miután Moldovannak még csak védenivalója sem volt.

A pihenőt követően kettős cserével próbálta felrázni együttesét a hazaiak trénere, tanítványai erőteljeseben is vágtak neki ennek a játékrésznek. Az 52. percben Florescu lövése épp elkerülte a kaput. Aztán Mouaddib fejelt mellé közelről.

A 63. percben Dumitrescu és Lopez fogta egymást, utóbbi elesett a tizenhatoson belül, a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A VAR-rendszer sem avatkozott be. Florescu a bal alsóba helyezte, Moldovan odaért, megfogta.

A Botoșani ment továbbra is előre, csakhogy a szerencse is elpártolt tőlük, Miron fejese ment mellé.

A 78. percben aztán csak megtalálták a szépítéshez vezető utat, egy szabadrúgást íveltek be, Lopez szépen pöccintette el az ötös sarkáról a kapus mellett a hosszú alsóba (1–2).

A végjátékban, valamint a nyolcperces hosszabbításban is csak a hazaiak voltak játékban, szaladtak az egyenlítésért. Az utolsó perceket a Sepsi OSK emberhátrányban töltötte, Dumitrescu kapta meg a második sárga lapos figyelmeztetését, így kiállították.

Végül 11 percnél is több volt a hosszabbítás, de meglett a Sepsi OSK-diadal. Hetedik a rangsorban, tapad az előtte álló Kolozsvári U-ra, egyetlen pont a különbség közöttük. Tehát, még meglehet a felsőházi rájátszás a sepsiszentgyörgyieknek.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 28. forduló:

FC Botoșani–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (0–2).
Városi Stadion, vezette: Antonie A. (Bukarest).
Gólszerzők: Enzo Lopez (78.), illetve Nicolae Păun (25.), Gabriel Debeljuh (32.).
Kiállítva: Andres Dumitrescu (90+7.).
Botoșani: Kukic – Benzar, Sadiku (Mouaddib, 46.), Miron, Celea – David, Dican (Lopez, 46.), Filip – Florescu (Șeroni, 76.), Margiotta, Mitrov (Ofosu. 76.). Edző: Bogdan Andone.
Sepsi: Moldovan – Oteliță, Ninaj, Ciobotariu, Dumitrescu – Păun – Varga K. (Kecskés, 70.), Matei (Safranko, 90+4.), Ștefănescu (Ștefan, 90+4.), Kallaku (Aganovic, 66.) – Debeljuh. Edző: Bernd Storck.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 28. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
28
18
7
3
52-24
61
2
Bukaresti Rapid Rapid
28
14
9
5
50-31
51
3
Kolozsvári CFR CFR
28
14
7
7
52-28
49
4
Universitatea Craiova U Craiova
28
12
9
7
44-36
45
5
Konstancai Farul Farul
28
11
8
9
36-37
41
6
Kolozsvári U Kolozsvári U
28
9
11
8
34-38
38
7
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
28
10
7
11
37-33
37
8
FC Hermannstadt Hermannstadt
28
8
13
7
32-29
37
9
Aradi UTA UTA
28
9
10
9
33-40
37
10
Petrolul Ploiești Petrolul
28
7
14
7
28-29
35
11
Galaci Oțelul Oțelul
28
6
15
7
29-31
33
12
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
28
9
4
15
40-45
31
13
Jászvásári Poli Jászvásár
28
7
10
11
32-43
31
14
FC Voluntari Voluntari
28
6
9
13
31-45
27
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
28
7
4
17
21-41
25
16
FC Botoșani Botoșani
28
3
11
14
30-51
20
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Nincs több matek: biztos bennmaradó az FK Csíkszereda

Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.

Eldőlt: Románia idén nem jut vissza a divízió I/A értékcsoportba

Mindenképpen nyerni kellett volna Észtország ellen ahhoz, hogy esély maradjon a Kínában zajló divízió I/B-s hokivébé megnyerésére. Ez a vasárnap reggeli meccs utolsó perceiig elérhető cél volt, de a végén az észtek voltak nagyon boldogok – ők jutnak fel.

Székelyhon

„Akasztófán lenne a helye” – ilyen üzenetekkel fenyegették a kézdivásárhelyi diáknapok résztvevőit

A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.

`
Krónika

Dráma a magyarfenesi gólyafészekben

Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.

Krónika

AUR-os retorikával vádolja az RMDSZ volt miniszterét a szövetség frakcióvezetője

A román szélsőségesek által használt panelek használatát veti Novák Károly Eduárd egykori sportminiszter szemére Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.

Főtér

Megkérdezték a népet, hova utazik majálisozni, lehangoló válasz érkezett…

… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.

Ez is érdekelheti

Bajnokverés után jött az elismerés: két FK Csíkszereda-játékos az álomcsapatban

Nagy küzdelem után a Hargita megyei gárda legyőzte a regnáló bajnok FCSB-t a labdarúgó Szuperliga rájátszásának 7. fordulójában. A csíkiaktól ketten is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, így bekerültek a forduló legjobbjai közé.

Még sok a nyitott kérdés, nem dőlhetnek hátra a csapatok a Szuperligában

A végéhez közelít a labdarúgó Szuperliga rájátszása: a play-outban két, a play-offban három forduló maradt hátra. A bajnoki cím, a nemzetközi kupaindulást érő helyek és a kiesés kérdése egyaránt nyitott, egyelőre csak egy biztos búcsúzót ismerünk.

Megerősítette dobogós helyét, a bajnoki címért is versenyben maradt a Kolozsvári CFR (videóval)

Mindhárom pontot begyűjtötte a Kolozsvári CFR a Bukaresti Rapid vendégeként a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának hetedik fordulójában.

Hatalmas bírói hiba után dőlt el a Craiova és a Dinamo párharca (videóval)

A hosszabbításban szerezte meg a győztes gólját az U Craiova a Dinamo elleni ragadón a labdarúgó Szuperliga felsőházában. A találat nagyban befolyásolhatja a bajnoki címért zajló küzdelmet, ezt viszont érvényteleníteni kellett volna.

Nincs több matek: biztos bennmaradó az FK Csíkszereda

Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.

Ilyés Róbert a csíki labdarúgás egyik legnagyobb sikerének nevezte a bajnok legyőzését

Csürös Attila 87. percben szerzett fejesével az FK Csíkszereda 1–0-ra pénteken késő este legyőzte a címvédő FCSB-t. A történelmi sikerrel nagy lépést tett a bennmaradás felé. A mérkőzés után az edzők és a gólszerző nyilatkozott.

A végjátékban lecsapott a bajnokra az FK Csíkszereda (videóval)

Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.

Kilenc élvonalbeli klub kapott európai kupalicencet

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) közölte azoknak a kluboknak a listáját, amelyek megkapták az európai kupasorozatok 2026–2027-es szezonjában való induláshoz szükséges licencet.

Alkotmányellenes a Novák-törvény, az FK Csíkszereda elnöke szerint szemléletet kell váltani

Románia Alkotmánybírósága alkotmányellenesnek nyilvánította az egykori sportminiszter, Novák Károly Eduárd nevéhez köthető törvényt, amely előírta volna, hogy a hazai versenyeken legalább 40%-ban román sportolókat kell szerepeltetni.

A neheze még csak ezután jön az FK Csíkszeredának

Egyelőre sínen van az FK Csíkszereda, három fordulóval a vége előtt biztos bennmaradó helyet foglal el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. A bajnoki hajrá viszont nehéznek ígérkezik, a play-out legjobbjai ellen kell bizonyítania.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!