Kétgólos hátrányból állt fel az FK Csíkszereda, összejött a székely kupadöntő az ifiknél

Dobos László 2022. május 04., 17:23

Példátlan bravúrt hajtottak végre Székelyföld ifjúsági csapatai a labdarúgó Román Kupában. A május 19-ére tervezett döntőbe az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK jutott. A csíkiak az FCSB elleni, fordulatokban és gólokban gazdag találkozón elért 3–3-al lettek finalisták.

Óriásit küzdöttek a piros-feketében játszó csíkiak. Döntőbe jutást lett a vége Fotó: Veres Nándor

Záporeső előzte meg a szerda délutáni csíkszeredai elődöntőt, ahol az első mecset 2–1-re megnyerő FK Csíkszereda a FCSB együttesét fogadta. Habár az eső az első félidő végére elállt, a csapatok gondoskodtak a gólzáporról.

Kitűnően kezdte a mérkőzést a hazai gárda, az 5. percben a büntetőterületen belül jól helyezkedő Csalához került a labda, aki szögből védhetetlenül a hosszú alsóba lőtte (1–0).

A hátrányba került vendégek többet támadtak, és szünetig kétszer is betaláltak:

a 16. percben egy jobb oldali beadást a kiváló ütemben érkező Burnaz a hosszú alsóba fejelte (1–1), majd a 31. percben a 16-os jobb sarkától Popescu nagy gólt lőtt a felső léc alá (1–2).

Fotó: Veres Nándor

A második félidő elején mindkét csapat kihagyott egy-egy nagy helyzetet, előbb Karácsony mentett szögletre egy kapu felé tartó lövést, majd Bujdosó fejelt kevéssel kapu fölé. A 65. percben a csíkiak a kapuba juttatták a labdát, a játékvezető azonban les címén érvénytelenítette,

az ellentámadásból pedig növelte előnyét az FCSB: Moraru betört a csíki 16-os területére, majd a kapus mellett a hálóba lőtte a labdát (1–3).

Az utolsó húsz percben sokkal többet támadott az FK, és ennek nyoma is lett az eredményjelzőn. A 75. percben Finna lövése eltalálta a felső kapufát, a 81. percben pedig az El-Sawy elleni szabálytalanságért 11-est ítélt a Prahova megyei játékvezető az FK Csíkszereda javára, ezt pedig Gergely magabiztosan értékesítette (2–3).

A gól lélektanilag feldobta a hazai gárdát, és a 88. percben sikerült az egyenlítés:

Bărăbaș futott fel nagy lendülettel a jobb oldalon, kiváló beadását pedig a pontosan érkező El-Sawy kapásból védhetetlenül lőtte a hálóba (3–3). A marosvásárhelyi születésű, a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál készülő Omar El-Sawy pályafutása egyik legjobb meccsét játszotta az FK színeiben.

A meccs 3–3-as döntetlennel ért véget, az FK pedig 5–4-es összesítéssel jutott be a döntőbe, ahol a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK utánpótlása lesz az ellenfele.

A háromszékiek a hazai pályán elért 2–1-es siker után idegenben is 2–1-re győzték le a Kolozsvári U gárdáját. Érdekesség, hogy a piros-fehérek győztes gólját Niczuly Rajmund szerezte a mérkőzés hajrájában, a hálóőr saját térfeléről ívelte be a labdát a kolozsvári kapuba.

A Román Labdarúgó-szövetség oldala szerint az FK Csíkszereda–Sepsi OSK döntőt május 19-én rendezik.

Labdarúgás, U19-es Román Kupa, elődöntő, visszavágó:
FK Csíkszereda–FCSB 3–3 (1–2).
Gólszerzők: Csala Róbert (5.), Gergely Botond (81., büntetőből) és Omar El-Sawy (88.), illetve Antonio Burnaz (16.), Robert Popescu (31.) és Ștefan Moraru (67.).
FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Bărăbaș Marius, Gergely Botond, Vereguț Dániel, Hadnagy Tamás, Bujdosó Szilárd, Balázs Lajos Norbert, Csala Róbert, Omar El-Sawy, Biró Tamás, Sándor Raul. Cserék: Lukács Dániel, Lucian Bârsan, Boné Márk, Nagy Botond, Ketesdi Nimród Imre, Sebestyén Botond, Albu Attila, Miklós Norbert, Finna László. Vezetőedző: Demény Norbert.
Továbbjutott az FK, 5–4-es összesítéssel.

Kolozsvári U–Sepsi OSK 1–2 (1–1).

A Sepsi OSK gólszerzői: Bende Bence (35.), Niczuly Rajmund (84.).
Sepsi OSK: Niczuly Rajmund, Hamciuc Robert, Ianău Claudiu, Mitu Andrei, Tusa Balázs, Rența Denis, Bende Bence, Grigore Iustin, Nistor Ákos, Șerban Sergiu, Kocsis Norbert. Továbbjutott a Sepsi OSK, 4–2-es összesítéssel.
•  Fotó: Veres Nándor