Pocsék minőségű pályán rendezték az U17-esek elődöntőjét, amelynek első mérkőzésén gól nélküli döntetlen született, de a visszavágó elején úgy tűnt, a piros-fehérek jobban tudnak alkalmazkodni a körülményekhez, hiszen már a 15. percben vezetést szereztek Radu révén, aki a védők közül kilépve, védhetetlenül lőtt a hálóba. Nem sokkal később előnyüket Bartha akár meg is duplázhatta volna, de kihagyta a nagy lehetőséget.
Ami ekkor még nem sikerült, az összejött a második félidőben, amikor az 53. percben egy remek támadás végén Radu megszerezte második találatát is, amivel a háromszékiek már csak egy karnyújtásnyira kerültek a továbbjutástól. Viszont szinte azonnal érkezett a CFR válasza Baciu révén, aki szépített, majd jött az egyenlítés is, amikor a hazaiak kapusa egy saját térfeléről elvégzett szabadrúgással csapta be a háromszékiek hálóőrét, aki csúnyán alászaladt a labdának.
Mivel az ifjúságiaknál nem játszanak hosszabbítást, a 2–2-re végződő rendes játékidő után a tizenegyesek következtek, és míg az OSK fiataljai kétszer is hibáztak, a hazaiak csupán egyszer, így a büntetőpárbajt a CFR nyerte, és ezzel továbbjutott a kupasorozat döntőjébe, ahol a Konstancai Farul lesz az ellenfele.
A „kicsikkel” ellentétben a szentgyörgyiek U19-es csapata egygólos előnnyel kezdhette a Kolozsvári U elleni visszavágót, azonban ez hamar elolvadt, ugyanis a házigazdák nagyon korán, már az 5. percben betaláltak Niczuly Rajmund kapujába. Nem hagyták ezt annyiban a piros-fehérek, és igyekezetüket siker koronázta, amikor Grigore indította Bendét, aki a tizenhatoson belül lekezelte a labdát, és miután két védőt is megforgatott, egy jól irányzott lövéssel egyenlített.
Szünet után a háromszékiek beszorultak saját térfelükre, de hősiesen állták a sarat, sorra hatástalanították a hazai támadásokat, amelyek így túl sok veszélyt nem jelentettek Niczuly kapujára. A mérkőzés hőse pedig éppen az OSK kapusa lett azzal, hogy a mérkőzés véghajrájában egy lecsorgó labdát a saját térfeléről vágott előre, a kolozsváriak hálóőre pedig nem figyelt kellőképpen, így a feje felett átpattanó játékszer a hálójában landolt. Ezzel a szerencsés góllal a Sepsi a visszavágót is megnyerve, kettős győzelemmel jutott a Román Kupa „székely” döntőjébe, ahol május 19-én az FCSB-t búcsúztató FK Csíkszeredával fog megküzdeni a serlegért.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!