Két büntető és négy gól a forduló zárómeccsén

Orbán Zsolt 2021. január 19., 22:18 utolsó módosítás: 2021. január 19., 22:27

Sokgólos döntetlennel zárult az alapszakasz 17. fordulója az élvonalbeli román labdarúgó-bajnokságban. A listavezető FCSB izgalmas meccsen ikszelt Ovidiuban a tabellán hetedik Viitorullal. Kovács István két büntetőt is befújt.

A szünetben még vezetett, végül egy pontot tartott otthon a Viitorul Fotó: fcviitorul.ro

A végére maradt a forduló legtöbb gólt hozó és talán legizgalmasabb mérkőzése. Kedden este a hazai pályán szereplő Viitorul és az FCSB kiváló minőségű pályán játszott a román bajnokság átlagához képest magas színvonalú meccset.

A bukaresti vendégek az első félidőben folyamatos nyomás alatt tartották Mircea Rednic csapatát, amely gyakorlatilag csak a védekezéssel volt elfoglalva. Az első negyedórában szinte kizárólag a hazaiak térfelén zajlott a játék, de a meccs képével teljesen ellentétesen a Viitorul szerzett vezetést:

Cristea sodorta el a tizenhatosban Mățant, a Kovács István által befújt jogos büntetőt pedig Cosmin Matei értékesítette.

Az FCSB játékosai sok lehetőséget kidolgoztak az első félidőben, de a halovány befejezésekkel könnyűvé tették a Viitorul kapuját őrző Cojocaru dolgát.

A második félidőben megváltozott a játék, a dobrudzsaiak is többet veszélyeztettek, igaz az eredmény is támadóbb szellemű focira kötelezte őket. A listavezető előbb egy újabb befújható tizenegyesből egyenlített Florin Tănase révén, majd a 71. percben a vezetést is átvette Dussaut öngóljával (1–2).

A francia jobbhátvéd hibáját a túloldalon gyorsan kijavította Ely Fernandes, a Medgyesen is megfordult Zöld-foki-szigeti szélső lövése Miron lábán irányt változtatva landolt Vlad kapujában.

A végeredmény 2–2 maradt, így a FCSB jelenleg csak egy ponttal előzi meg a címvédőként második Kolozsvári CFR-t, a Viitorul pedig két pontra van az utolsó playoff-helytől.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 17. forduló
Keddi játéknap:
FC Viitorul–FCSB 2–2 (1–0)
Gólszerzők: Matei (17., büntetőből), Ely Fernandes (73.), ill. Tănase (55., büntetőből), Dussaut (71., öngól)
Viitorul: Cojocaru – Dussaut, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei, Artean, Ciobanu (Benzar 79.) – Ely Fernandes, Luckassen (Pitu 85.), Mățan. Edző: Mircea Rednic.
FCSB: Vlad – Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovics – Olaru (Buziuc 46.), Șut (Vînă 69.), Oc. Popescu (Crețu 74.) – Man, Coman, Tănase. Edző: Anton Petrea.
Vezette: Kovács István (Nagykároly)