Nagy igénye van a pontokra az Aradi UTA-nak a labdarúgó 1. Ligában, hiszen a jó szezonrajtot követően legutóbbi öt meccsén mindössze egy döntetlenre futotta, így a középmezőny alsó felébe csúszott le Bálint László György együttese.
A Voluntari otthonában rendezett mérkőzés első félidejére egyik fél sem lehet büszke, gyakorlatilag helyzet nélkül telt el az első negyvenöt perc, amelyben a vendégek próbálkoztak több támadással, sikertelenül.
A szünetet követően sem változott sokat a játék képe, a harcos focit néha helyzetekkel szakították meg a felek. Az első komoly lehetőséget a hazaiak alakították ki, Ricardinho 20 méterről leadott lövését Iacob védte.
Ezt követően csak a Viitorul kapuja forgott veszélyben, ám úgy tűnt, a mérkőzés döntetlennel végződik.
Az aradiak azonban nem adták fel, a hosszabbítás 4. percében szöglethez jutottak, Roger beadását követően Antal csúsztatta meg a labdát, Erico pedig fél méterről bevetődve a hálóba lőtt. Ez volt a mérkőzés utolsó mozzanata, Ionuț Coza játékvezető le is fújta a mérkőzést.
Nagyon nagy szüksége volt a moráljavító győzelemre az Aradi UTA-nak, a csapat idegenben továbbra is sokkal jobban játszik, mint hazai pályán, hiszen három döntetlen mellett ez volt a negyedik győzelme távol a Béga-partjától, míg otthon csupán hat pontot szerzett eddig. Ezen a mutatóján változtathat a következő fordulóban, szombaton az FC Argeșt fogadja.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Míg a profitorientált, világi vállalatok esetében általában szűkebb a tevékenységi kör és sokkal több a gazdasági szakember, addig az egyházak esetében szerteágazóbb a gazdasági tevékenységi kör és kevesebb a szakember.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!