
Elérte célját a film, megörökítette a csíki női futballcsapat 2021/2022-es idényének legfontosabb pillanatait. A második ligába való feljutással záruló szereplés boldog, és kevésbé boldogabb pillanatait hozta közelképbe, betekintést nyújtott az együttes hétköznapjaiba. Megismertük a lányokat közelebbről, gondolkodásukat, a mérkőzés előtti, illetve utáni szorongásaikat, érzéseiket, képet kaptunk arról, mi hangzik el az öltözőben a meccsek előtt, mennyi áldozattal, sikerrel és sikertelenséggel van tele egy sportoló élete. Van számos humoros, illetve megható jelenet a filmben, amelyet minden sportszerető olvasónk figyelmébe ajánlunk.

A filmben Albu László vezetőedző, illetve a főszereplők szemszögéből láthatók, hallhatók a másodosztály megnyerésig vezető úton átélt mérkőzések.
Vízi Balázs dokumentumfilmjében végigkövethető a lányok útja a rettenetes talajú, futballhoz méltatlan pályákon lejátszott mérkőzésektől, az »elfogyó« ellenfeleken át az aranyérmek átadásáig.
Szó esett a Csík–Udvarhely rivalizálásáról, a lányok és az edző is elmesélte, hogyan élték át az udvarhelyi vereséget, amikor a Vasas-Femina a csíkiak elleni meccsen farmcsapata helyett az élvonalbeli gárdáját küldte pályára. Láthattuk a csapatkapitány Antal Anitát a család csíkdánfalvi farmján az istállóban teheneket simogatni vagy traktort vezetni, illetve a fiatal tehetséget, az alig 16 éves Szőke Esztert zongorázni, kerékpározni.

A filmet felvezető beszélgetésen Farkas Endre, az esemény házigazdájának kérdéseire válaszolt Albu László vezetőedző, Vízi Balázs, a film rendezője, illetve Antal Anita és Szőke Eszter játékosok.
Vízi Balázs elmondta, hogy eredetileg nem volt tervben egy dokumentumfilm elkészítése, azonban szezon közben érezte, hogy a felvételeket meg kell mutatni a nagyközönségnek.
Albu László 4 éve kezdett el dolgozni a lányokkal, és négy év alatt a harmadik ligából az élvonalba juttatta a csapatot.
– mondta el Albu.
Elhangzott, hogy Szőke Eszter és Antal Anita is zártabb személyiségek, de mindkettőjük számára érdekes volt a forgatás, élvezték a filmezést.

Két év kihagyás után újra megrendezték Marosludason a női teremlabdarúgó Herczeg-kupát, amely a kezdeményező Herczeg Andrea nevét viseli. A negyedik alkalommal megszervezett Maros megyei vetélkedő a női labdarúgás népszerűsítése céljából jött létre, és idén hat csapat alkotta a mezőnyt. Az FK Csíkszereda lányai mellett a Marosvásárhelyi SE, a Brassói Luca SC, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, a Szamosújvári Olimpia és a házigazda Marosludas csapata vett részt.
A csoportmeccsek során Albu László csíki tanítványai legyőzték Szamosújvár (3–1), majd Marosvásárhely (5–0) csapatát is, így döntőbe jutottak, ahol a Székelyudvarhelyi Vasas ellen léptek pályára, és nyertek 7–1-re. A Herczeg-kupa végeredménye: 1. FK Csíkszereda, 2. Székelyudvarhelyi Vasas Femina, 3. Brassói Luca SC. A torna legjobb játékosának Alexandra Iusant (Szamosújvár) választották, a legjobb kapusnak járó díjat az FK Csíkszereda játékosa, Tankó Réka kapta, a torna gólkirálya pedig Mitri Rita (Székelyudvarhely) lett.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!