„Szászrégennel mindig is paprikás hangulatú csatákat vívtunk. Masszív, jó felépítésű játékosok vannak a keretben, akik rengeteget futnak. Számunkra minden pont fontos, még legalább hat pontra szükségünk van, hogy bebiztosítsuk helyünket a 3. Ligában, így egyértelmű, hogy a győzelemre hajtunk.
A srácok viszont nagyon készülnek, motiváltak, jó a hangulat a csapaton belül is, reméljük, ez kitart a bajnokság végéig. Jó úton vagyunk, ezt kell folytatni” – nyilatkozta Mészáros Alpár, az SZFC edzője.
A csapat kerete teljes, pályára léphet Bogdan Mintaș is, aki letöltötte sárga lapos eltiltását.
Szászrégen hullámzóan teljesít a visszavágók során, négy győzelem és öt vereség az idei mérlege. Sikerei nagyját a táblázat alsó felében található együttesek ellen szerezte. Amúgy főleg hazai pályán erős az Avântul, idegenben már nem megy annyira a csapatnak, három győzelme, négy döntetlenje és öt veresége van.
Medgyes az előző hét mérkőzésén csupán két pontot szerzett, jelenleg az utolsó előtti pozíciót foglalja el a táblázaton. Bár a statisztikák alapján papíron könnyű feladat vár az FK-ra, Valentin Suciu vezetőedző elővigyázatosan nyilatkozott.
„Nehéz meccsre számítok. Nekünk egy mérkőzés sem könnyű, mindenki bizonyítani akar ellenünk. Ráadásul idegenben játszunk
– mondta.
Slobodan Lalic, Antal Barna és Aszalos Richárd továbbra is sérüléssel küszködik, ők nem utaznak el a csapattal. Casiadi-Bakó Soma játékára sem számíthat a vezetőedző. Érdekes az ő esete, két sárga lapot kapott az ifik meccsén, így kiállították. Egyfordulós eltiltását ugyan az ifik meccsén kell letöltenie, de addig a felnőttek között sem léphet pályára. Az éllovas Lénárdfalva is kiesőjelölttel találkozik, a 13. helyezett Szászhermányt fogadja.
Az idén pontot még nem szerzett Marosvásárhelyi MSE idegenben játszik, a tavaszi szezonban magára talált Besztercei Gloria vendége lesz. Nem vár tehát könnyű feladat Hajnal Gyula tanítványaira, akiknek minden hátramaradt mérkőzés egy döntővel ér fel, ha nem akarnak kiesni, el kell kezdeniük a pontok gyűjtését.
Labdarúgó 3. Liga, 25. forduló, pénteken 17 órától:
Medgyesi Gaz Metan II.–FK Csíkszereda,
Lénárdfalva–Szászhermányi FC,
Kolozsvári CFR II.–Tasnádi Unirea,
Radnóti SK–Barcarozsnyói Olimpic Cetate,
Székelyudvarhelyi FC–Szászrégeni Avântul,
Dési Unirea–Kolozsvári Sănătatea,
Nagybányai Minaur–Tordai Arieșul,
Besztercei Gloria–Marosvásárhelyi MSE.
Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | FK Csíkszereda | 30 | 22 | 5 | 3 | 80–18 | 71 |
| 2. | Lénárdfalva | 30 | 20 | 3 | 7 | 85–34 | 63 |
| 3. | Nagybányai Minaur | 30 | 16 | 9 | 5 | 46–22 | 57 |
| 4. | Barcarozsnyói Olimpic Cetate | 30 | 17 | 4 | 9 | 39–30 | 55 |
| 5. | Kolozsvári Sănătatea | 30 | 16 | 5 | 9 | 52–32 | 53 |
| 6. | Szászrégeni Avântul | 30 | 15 | 7 | 8 | 46–31 | 52 |
| 7. | Tordai Arieșul Sticla | 30 | 14 | 8 | 8 | 50–35 | 50 |
| 8. | Kolozsvári CFR II. | 30 | 13 | 7 | 10 | 62–46 | 46 |
| 9. | Besztercei Unu Fotbal Gloria | 30 | 12 | 7 | 11 | 46–44 | 43 |
| 10. | Székelyudvarhelyi FC | 30 | 11 | 5 | 14 | 41–40 | 38 |
| 11. | Dési Unirea | 30 | 9 | 9 | 12 | 42–41 | 36 |
| 12. | Szászhermányi FC | 30 | 9 | 8 | 13 | 42–43 | 35 |
| 13. | Tasnádi Unirea | 30 | 8 | 6 | 16 | 47–67 | 30 |
| 14. | Marosvásárhelyi MSE | 30 | 6 | 4 | 20 | 26–86 | 22 |
| 15. | Medgyesi Gaz Metan II. | 30 | 3 | 3 | 24 | 26–81 | 12 |
| 16. | Radnóti SK | 30 | 3 | 2 | 25 | 34–114 | 11 |
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
88 éves korában szerdán elhunyt Jenei Imre, a román és a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya, aki a Bukaresti Steaua csapatának edzőjeként 1986-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa-kupáját.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!