A sorsolás szerint Dan Petrescu csapata idegenben kezdi a párharcot. Az első mérkőzést július 9-én vagy 10-én játsszák a kazah fővárosban, a visszavágót egy héttel később Kolozsváron rendezik. A párharc továbbjutója a BL második selejtezőkörében, a kieső pedig az EL-ben folytatja az európai kupaszereplését.
A kolozsváriak ellenfele rendszeres résztvevője az európai kupák csoportkörének.
Az Astana az utóbbi öt évben megnyerte a kazahsztáni bajnokságot, és a jelenlegi idényben is az első helyet foglalja el.
A kolozsvári együttes jelenleg Ausztriában edzőtáborozik, ahol június 30-ig készül, és öt barátságos meccset játszik. Az elsőt éppen kedden este az orosz élvonalbeli Orenburg ellen. A további felkészülési találkozóin június 22-én a szerb Crvena Zvezda, 26-án a horvát NK Osijek, 28-án a cseh Mlada Boleslav, 29-én pedig a szintén cseh Sparta Praga ellen játszik.
A CFR első hivatalos mérkőzését az új idényben július 6-án játssza,
amikor a ploiești-i Ilie Oană-stadionban a kupagyőztes FC Viitorul lesz az ellenfele a Szuperkupában.
Kiválóan alakult a mérkőzés eleje a csíkszeredai labdarúgócsapat számára, vezetéshez jutott az Unirea Slobozia otthonában. Utána viszont egy hatalmas védelmi hiba megpecsételte a sorsát, egyre nagyobb hátrányba került és végül kiütéssel kapott ki.
Nem kíméli a román sajtó az FK Csíkszeredát a Sloboziától elszenvedett kiütéses vereséget követően, nyilvános kivégzéshez és mészárláshoz hasonlítva a mérkőzésen történteket. Az egyik portál szerint az FK-nak „nehéz dolga lesz a mi Szuperligánkban”.
Egész Szentegyháza gyászolja Filip Alettát, az örök gyerekfilist, huszárlányt, a Szent Gellért Alapítvány leglelkesebb önkéntesét, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház mindent tudó gyógyszerész-asszisztensét.
A román állami vasúttársaság (CFR) négy napra csökkenti a munkahetet alkalmazottai egy része számára.
Korrupció gyanúja miatt házkutatást tartott kedden reggel az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) igazgatója, Cristian Popescu Piedone otthonában, illetve ideiglenes szálláshelyén.
Mi köze a japán hegyi pataknak a Maroshoz? És hova lettek az algát legelésző paduccsordák a kotrógépek nyomában?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!