
Már az első percekben betalálhattak volna a csapatok, a japánok szöglet után veszélyeztettek, a horvátok egy védő hibája után kerültek helyzetbe. Ezután hiába birtokolta többet a labdát a horvát válogatott, lehetőségeket nem tudott kialakítani, az ázsiaiak ellentámadásai pedig nem vezettek eredményre.
A szünet előtt előrébb húzódott a japán együttes, Morita ziccerbe került, de rosszul találta el a labdát és a kapuval keresztbe lőtt, majd szögletet követően mégis előnybe került Maeda góljával. A második félidő elején nem kellett sokat várni a horvátok egyenlítő találatára, Perisic kiválóan helyezett fejesével kiegyenlített.
Gyorsan válaszolhattak volna a japánok, de Livakovic védte a távoli kísérletet. A folytatásban többször is közel voltak a továbbjutást jelentő gólhoz a horvátok, Modric próbálkozását fölé tolta a japán kapus, Budimir fejese és Perisic lövése pedig elkerülte a kaput.
A hajrában már egyik csapat sem kockáztatott, így a nyolcaddöntők során először jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. Ebben többet próbálkoztak a horvát játékosok, az egyetlen lehetőségük azonban a japánoknak volt, a középre tartó lövésnél mentett a horvát kapus.
A továbbjutóról a tizenegyesek döntöttek, a japán játékosok három lövését is kivédte Livakovic, így a horvátok hőse lett, akik csak egyszer rontottak, és készülhetnek a negyeddöntőre, ahol a Brazília–Dél-Korea párharc győztese lesz az ellenfelük.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!