Olimpia

Tizenegyesek döntöttek, a horvátok kapusa kivédte a japánok szemét

Horváth Bálint Ottó 2022. december 05., 20:06 utolsó módosítás: 2022. december 05., 20:13

A nyolcaddöntők legkiegyensúlyozottabb párharcát rendezték hétfőn este a katari labdarúgó-világbajnokságon Horvátország és Japán között. A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem született döntés, a tizenegyesek után a vb-ezüstérmes örülhetett.

A nyolcaddöntők legkiegyensúlyozottabb párharca volt a horvát-japán Fotó: Zheng Huansong/Agerpres/Xinhua

Már az első percekben betalálhattak volna a csapatok, a japánok szöglet után veszélyeztettek, a horvátok egy védő hibája után kerültek helyzetbe. Ezután hiába birtokolta többet a labdát a horvát válogatott, lehetőségeket nem tudott kialakítani, az ázsiaiak ellentámadásai pedig nem vezettek eredményre.

A szünet előtt előrébb húzódott a japán együttes, Morita ziccerbe került, de rosszul találta el a labdát és a kapuval keresztbe lőtt, majd szögletet követően mégis előnybe került Maeda góljával. A második félidő elején nem kellett sokat várni a horvátok egyenlítő találatára, Perisic kiválóan helyezett fejesével kiegyenlített.

Gyorsan válaszolhattak volna a japánok, de Livakovic védte a távoli kísérletet. A folytatásban többször is közel voltak a továbbjutást jelentő gólhoz a horvátok, Modric próbálkozását fölé tolta a japán kapus, Budimir fejese és Perisic lövése pedig elkerülte a kaput.

A hajrában már egyik csapat sem kockáztatott, így a nyolcaddöntők során először jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. Ebben többet próbálkoztak a horvát játékosok, az egyetlen lehetőségük azonban a japánoknak volt, a középre tartó lövésnél mentett a horvát kapus.

A továbbjutóról a tizenegyesek döntöttek, a japán játékosok három lövését is kivédte Livakovic, így a horvátok hőse lett, akik csak egyszer rontottak, és készülhetnek a negyeddöntőre, ahol a Brazília–Dél-Korea párharc győztese lesz az ellenfelük.