Az utolsó forduló előtt egyszerű volt a feladat a franciákon kívül mindhárom válogatottnak: a győzelem továbbjutást érhet. Dániának és Ausztráliának egy sima győzelem elég lett volna a továbbjutáshoz, míg a franciák ellen játszó Tunézia sorsa a másik meccs eredményének alakulásától is függött.
Mindkét meccsen a második félidőre hagyták a döntést. Tunézia megérdemelten szerzett vezetést a cserékkel felállt franciák ellen, ám mindössze pár percig állt továbbjutásra, mivel a másik találkozón egy ellentámadás végén Leckie gurította el a labdát Schmeichel mellett.
Közben a franciáknál érkezett a nehéztűzérség a pályára (Mbappé, majd Griezmann), míg a dánoknál is friss emberek álltak a pályára – ám a tunéziaiak, illetve az ausztrálok akarata szerint alakultak a meccsek.
Végül a dánok nem tudtak újítani, az ausztrálok simán kivédekezték a rohamokat és továbbjutottak – 2006 után ismét a legjobb tizenhat között vannak.
Az ausztrálok sikere tudatában a tunéziai csapat fejben összeesett, ezt Griezmann használta ki, hogy nem tudtak felszabadítani és egyenlített. A meccset lefújta a játékvezető, ám a videóbíró szobából szóltak neki és utólag les miatt érvénytelenítette a gólt. Még két percig focizgattak, Tunézia pedig megnyerte a meccset, ám összesítésben egy rúgott és egy kapott góllal emelt fővel búcsúzik a tornától.
A csoportot végül jobb gólkülönbségüknek köszönhetően nyerték meg a franciák, míg a dánok jócskán elmaradtak az elvártaktól és utolsó helyen, mindössze egy pontot szerezve estek ki.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franciaország Franciaország | 3 | 2 | 0 | 1 | 6-3 | 6 |
2 | Ausztrália Ausztrália | 3 | 2 | 0 | 1 | 3-4 | 6 |
3 | Tunézia Tunézia | 3 | 1 | 1 | 1 | 1-1 | 4 |
4 | Dánia Dánia | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-3 | 1 |
Akárcsak az alapszakaszban, a rájátszásban sem bírt egymással az FK Csíkszereda és a Bukaresti Steaua, ezúttal sem tudtak betalálni a csapatok. A fővárosi szurkolók kiviselték magukat, magyarellenes rigmusoktól volt hangos a csíkszeredai stadion.
A labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának rangadójára készül az éllovas FK Csíkszereda: csütörtökön délután 5 órától a második helyen álló Bukaresti Steauát fogadja.
A kormány a gépjárművek környezetszennyezési adóját a jelenlegi adórendszer módosításakor fogja bevezetni – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
Békés megmozdulást szerveznek a kolozsvári magyar ifjúsági szervezetek a kincses városban, miután kiderült: magyar fiatalokat vertek meg a Kolozsvári U futballcsapatának huligánjai csak azért, mert magyarul beszéltek az utcán.
Bezáratta csütörtök délelőtt a kolozsvári Széchenyi téri (Mihai Viteazul) piacot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
… egy helyi rendőrfőnök úgy gondolta, jó móka, ha drogbulikat szervez a lakásán… és magyar nyelven is riasztották az utasokat a kolozsvári reptéren.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!