
Az angol válogatott azzal a tudatban lépett pályára, hogy újabb győzelem esetén (az első fordulóban 6–2-re nyertek Irán ellen) elsőként bebiztosítja továbbjutását a csoportkörből.
A mérkőzés elején mindkét csapat a támadójátékot részesítette előnyben, az első nagy lehetőséget az első félidő közepén az amerikaiak hozták össze, a Juventusnál játszó McKennie a tizenegyespont közeléből csúnyán fölé lőtt. Még közelebb volt a gólhoz néhány perccel később Pulisic, akinek a tizenhatos sarkából eleresztett lövése a kapufán csattant. A szünet előtt az angoloknak is megvoltak a helyzeteik, Saka közelről rontott, Mount lövését pedig védte az amerikai kapus.
A második játékrészre váratlanul ellaposodott a meccs, nagyrészt eseménytelenül telt az idő, és jóval kevesebb lehetőség alakult ki a kapuk előtt. A hosszabbításban szabadrúgás után az angolok előtt adódott az utolsó helyzet, Kane azonban nem tudta a kapura irányítani a fejesét.
A gól nélküli döntetlennel az angolok elszalasztották az esélyüket, hogy két mérkőzés után továbbjussanak, így miután a csoport korábbi találkozóján Irán meglepetésre 2–0-ra legyőzte Walest, az utolsó forduló előtt még mind a négy csapatnak megvan az esélye a továbbjutásra.
| 2022. 11. 25. 12:00 | Wales Wales | Irán Irán | 0-2 |
| 2022. 11. 25. 21:00 | Anglia Anglia | Egyesült Államok Egyesült Államok | 0-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia Anglia | 2 | 1 | 1 | 0 | 6-2 | 4 |
2 | Irán Irán | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-6 | 3 |
3 | Egyesült Államok Egyesült Államok | 2 | 0 | 2 | 0 | 1-1 | 2 |
4 | Wales Wales | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-3 | 1 |
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
A téli szünetet kihasználva átalakultak a Szuperliga keretei, a legtöbb új játékost azonban az FK Csíkszereda igazolta. Ilyés Róbert együttese öt új névvel várja a bajnokság folytatását.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!