Olimpia

Nem nyertek az angolok, még mind a négyen továbbjuthatnak

Horváth Bálint Ottó 2022. november 25., 23:11 utolsó módosítás: 2022. november 25., 23:17

Gól nélküli döntetlennel ért véget Anglia és az Egyesült Államok péntek esti összecsapása a labdarúgó-világbajnokság B csoportjában, amelyben az utolsó forduló előtt mind a négy együttesnek megvan az esélye a továbbjutásra.

Szoros mérkőzést játszott a két válogatott Fotó: Noushad Thekkayil/Agerpres/EPA

Az angol válogatott azzal a tudatban lépett pályára, hogy újabb győzelem esetén (az első fordulóban 6–2-re nyertek Irán ellen) elsőként bebiztosítja továbbjutását a csoportkörből.

A mérkőzés elején mindkét csapat a támadójátékot részesítette előnyben, az első nagy lehetőséget az első félidő közepén az amerikaiak hozták össze, a Juventusnál játszó McKennie a tizenegyespont közeléből csúnyán fölé lőtt. Még közelebb volt a gólhoz néhány perccel később Pulisic, akinek a tizenhatos sarkából eleresztett lövése a kapufán csattant. A szünet előtt az angoloknak is megvoltak a helyzeteik, Saka közelről rontott, Mount lövését pedig védte az amerikai kapus.

A második játékrészre váratlanul ellaposodott a meccs, nagyrészt eseménytelenül telt az idő, és jóval kevesebb lehetőség alakult ki a kapuk előtt. A hosszabbításban szabadrúgás után az angolok előtt adódott az utolsó helyzet, Kane azonban nem tudta a kapura irányítani a fejesét.

A gól nélküli döntetlennel az angolok elszalasztották az esélyüket, hogy két mérkőzés után továbbjussanak, így miután a csoport korábbi találkozóján Irán meglepetésre 2–0-ra legyőzte Walest, az utolsó forduló előtt még mind a négy csapatnak megvan az esélye a továbbjutásra.