Hirdetés

Nem húzta ki tíz emberrel Wales, drámai meccsen győzött Irán

Hatalmasat küzdött Irán, megérdemeltek győztek Wales ellen
Fotó: Cao Can

2022. november 25., 14:10

Wales és Irán párharcával indult a katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörének második fordulója. Az Irániaknak elengedhetetlen volt a győzelem, ez érződött is a hozzáállásukon, az utolsó pillanatig küzdöttek. A 98. és 101. percben jöttek a gólok.

2022. november 25., 14:10

A péntek déli összecsapást nulla ponttal várta az iráni válogatott, amelynek így mindenképpen győznie kellett, hogy reális esélyük maradjon a továbbjutásra. Az első félidőben mindkét gárda tapogatózott, nem akart túl sokat kockáztatni, de így is volt komoly lehetőség mindkét fél előtt, gólra váltani egyet sem sikerült.

A második játékrészben ritmust váltott az iráni nemzeti csapat, amely végig rohamozta az európaiak kapuját. Az 52. minutumban kétszer is a kapufát találták el, majd egy kipattanót követően Azmoun előtt adódott lehetőség, de bravúrral Hennessey védett. A hajrában negatívhőssé vált a walesiek hálóőre, egy kontratámadásnál rosszul mozdult ki kapujából, letarolta az irániak támadóját és megkapta a torna első piros lapját.

Hirdetés

A végén már úgy tűnt, hogy az ázsiai alakulat számára elúszik a továbbjutás gondolata, viszont a 98. percben Roozbeh Cheshmi szenzációsan lőtte ki a bal alsót 20 méterről, ezzel megnyerve a meccset hazájának (0–1).

Mindent egy lapra feltéve rohamoztak a walesiek, ezt pedig kegyetlenül kihasználta ellenlábasuk: a 101. minutumban tökéletes kontrát vezettek, amelynek végén Ramin Rezaeian köszönt be és végleg eldöntötte a három pont sorsát (0–2).

Ezzel három pontot gyűjtöttek két játéknap alatt, így minden esélyük megmaradt a továbbjutásra is.

Labdarúgó-világbajnokság, B csoport, 2. forduló:
Wales–Irán 0–2 (0–0)
gólszerzők: Cheshmi (90+8.), Rezaeian (90+11.)
kiállítva: Hennessey (86.)

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, B csoport, 2. forduló

2022. 11. 25. 12:00Wales WalesIrán Irán0-2
2022. 11. 25. 21:00Anglia AngliaEgyesült Államok Egyesült Államok0-0

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, B csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Anglia Anglia
2
1
1
0
6-2
4
2
Irán Irán
2
1
0
1
4-6
3
3
Egyesült Államok Egyesült Államok
2
0
2
0
1-1
2
4
Wales Wales
2
0
1
1
1-3
1
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Székely segítőjével érkezhet az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.

Bővült a mezőny, négy erdélyi hokicsapat szerepel az Erste Liga következő idényében

Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.

Székelyhon

Csúszópénz elfogadásakor ért tetten egy RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség

Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).

`
Krónika

Ismét pokollá válhat az utazás Erdély és Magyarország között

Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.

Krónika

Kenőpénz átvétele közben lecsaptak Érbogyoszló polgármesterére, az RMDSZ lemondásra szólította

Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!