Világbajnokságon most először találkozott egymással az Ázsia-kupa címvédője (Katar) és az Afrika-kupa győztese (Szenegál). Az első félidőben főleg a katari védelem hibáiból alakítottak ki helyzeteket az afrikaiak, így szerezte meg Szenegál a vezetést is: egy katari védő hibázott hatalmasat, és a tizenhatosba berobbanó Dia élt is a lehetőséggel. A szünetet követően megduplázta előnyét Szenegál, szögletet követően Diédhiou csúsztatott a kapuba.
Ezután átengedték a játékot a házigazdának, amely a 61. percben találta el először a kaput a tornán, Almoez lövését bravúrral védte Mendy. Ezután ismét a Chelsea kapusán volt a fókusz, amikor Mohammad fejesét hárította.
A hazaiak a csereként pályára lépő Muntari nagyszerű fejesét követően megszerezték első góljukat a világbajnokságok történetében, ám sokáig nem élt egyenlítési álmuk, hiszen egy ellentámadás végén Dieng beállította a 3–1-es végeredményt.
Katar továbbra is pont nélkül áll a csoportban, és jó eséllyel nem jut tovább, míg Szenegálnak megvan az első győzelme a vb-n.
2022. 11. 25. 15:00 | Katar Katar | Szenegál Szenegál | 1-3 |
2022. 11. 25. 18:00 | Hollandia Hollandia | Ecuador Ecuador | 1-1 |
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!