HIRDETÉS

Ellabdáztak ellenfelükkel a spanyolok

Jogos az öröm, Asensio, Gavi és Ferran Torres is betalált
Fotó: Xiao Yijiu/Agerpres/Xinhua

2022. november 23., 20:27

Az idei labdarúgó-világbajnokság legegyoldalúbb mérkőzését rendezték szerdán kora este: az E csoportban Spanyolország 7–0-ra verte Costa Ricát.

2022. november 23., 20:27

Luis Enrique tanítványai már az első félidőben átgázoltak a costa rica-i együttesen, a gólgyártást Dani Olmo kezdte, majd Marco Asensio és büntetőből Ferran Torres is eredményes volt. A szünetet követően Torres duplázott, a csereként pályára lépett Morata előbb kiosztott egy gólpasszt Gavinak, majd ő maga állította be a 7–0-s végeredményt, a két találat között még Soler is betalált.

Costa Rica vérszegény produkciót nyújtott – az idei vébén a leggyengébbet, egyszer sem rúgott kapura (!) és mindössze 18 százalékban birtokolta a labdát, egyetlen szögletet sem tudott kiharcolni, míg a Keylor Navas kapujára tartó összes lövésből gól lett. A spanyolok teljesítménye elsöprő volt, 994 sikeres passzuk volt a meccsen.

Korábban Japán nagy meglepetésre 2–1-re legyőzte a németeket, így Spanyolország állt a csoport élére.

Kapcsolódó

Labdarúgó világbajnokság, E csoport, 1. forduló
Spanyolország–Costa Rica 7–0 (3–0),
gólszerzők Olmo (11.), Asensio (21.), F. Torres (31. – 11-esből, 54.), Gavi (74.), Soler (90.), Morata (90+2.)

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, E csoport, 1. forduló

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, E csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Spanyolország Spanyolország
1
1
0
0
7-0
3
2
Japán Japán
1
1
0
0
2-1
3
3
Németország Németország
1
0
0
1
1-2
0
4
Costa Rica Costa Rica
1
0
0
1
0-7
0
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Andrej Taratuhin: minden szezon és azon belül minden győzelem egy külön kis élet

A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.

Először kapott ki a Steaua a 2. Ligában, óriási a harc a feljutásért

Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.

Székelyhon

Saját lakásán szervezett drogpartikat egy rendőr

A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.

`
Krónika

Életveszélyessé vált az erdélyi nagyváros közúti hídja

A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.

Krónika

Mennie kellett a Kakasos templomból a túlköltekező lelkésznek

Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.

Főtér

A magyarok Hitler oldalán – kényszer vagy önkéntesség?

Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?

Ez is érdekelheti
HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!