Olimpia

Porszem került a német gépezetbe, kikaptak a japánoktól

Sebestyén Ervin 2022. november 23., 17:11

Japán válogatottja ellen kezdte meg világbajnoki szereplését a német nemzeti gárda, amely még az első félidőben megszerezte a vezetést. Többször is megduplázhatták volna előnyüket, ehelyett kaptak két gólt és vereséget szenvedtek az első csoportmeccsükön.

Elkényelmesedtek a németek, fordítottak a japánok Fotó: Pan Yulong/Agerpres/Xinhua

Szerda délután mérhette össze erejét a két gárda a labdarúgó-világbajnokság E csoportjának 1. fordulójában. Ahogyan az várható volt, német fölény volt jellemző a találkozón, viszont Japán már az elején jelezte egy lesgóllal, hogy bizony velük számolni kell.

A 33. minutumban Shuichi Gonda rosszul mozdult ki kapujából, szabálytalanságot követett el, a büntetőt pedig Gündogan értékesítette, ezzel szerzett vezetést Németország (1–0).

Az első félidő hosszabbításában Havertz is betalált egy gyönyörű összjáték után, azonban les miatt érvénytelenítették a gólját. A fordulást követően nem sokat változott a játék képe, mentek előre a németek, igyekeztek bebiztosítani a győzelmüket. A 60. percben Gündogan lövése csattant a kapufán, majd a 71. minutumban igazi tűzijáték volt a japánok kapuja előtt: négyszer is közel jártak a gólszerzéshez a németek, viszont Gonda rendre hárítani tudott és életben tartotta csapata esélyeit.

Szinte azonnal jött erre a válasz az ázsiaiaktól, Junya Ito kapott remek labdát, nagyjából öt méterről eresztett el egy lövést, azonban Neuer bravúrral védett. Alig két perccel később ismét ott voltak a németek kapuja előtt, a hálóőr ezúttal is hárított, viszont a kipattanóra Ritsu Doan reagált a leggyorsabban és bepofozta a játékszert az üres kapuba (1–1).

Volt még meglepetés bőven, ugyanis a hajrában egy előrelőtt labdával Takuma Asano indult meg, éles szögből szenzációsan vágta fel a léc alá, ezzel megfordítva az összecsapást (1–2).

A hosszabbításban volt videóbírózás, több német helyzet, viszont az eredmény nem változott: Japán 2–1-re megverte a németeket az első csoportmeccsen.