Olimpia

Cristiano Ronaldo újabb rekordja is kellett Ghána legyőzéséhez

Zátyi Tibor 2022. november 24., 20:12 utolsó módosítás: 2022. november 24., 21:36

Győzelemmel kezdte szereplését a labdarúgó-világbajnokságon a portugál válogatott, csütörtökön kora este gólokban gazdag meccsen 3–2-re verte Ghánát. Cristiano Ronaldo pedig újabb rekordot állított fel.

Cristiano Ronaldo ötödik, míg Joao Felix első vébéjén talált be Fotó: Cao Can/Xinhua/Agerpres

A portugál himnuszt könnyezve éneklő Cristiano Ronaldóé voltak a meccs első helyzetei – az ötszörös aranylabdás ötödik vébéjén lépett pályára Ghána ellen. A portugál klassszis lesgólig is eljutott, míg az afrikaiak gyakorlatilag végig a védekezéssel voltak elfoglalva, veszélytelenek voltak az ellenfél kapujára, így 0–0-val ért véget az első – eléggé felejthető – félidő.

Mindkét válogatottra ébresztőleg hatott a szünet, hiszen a második félidő az egyik legizgalmasabb volt az idei vébén. A 65. percben Cristiano Ronaldo harcolt ki egy büntetőt, amit ő értékesített magabiztosan.

Ő lett az első játékos, aki öt világbajnokságon is gólt szerzett.

Ez viszont nem törte meg Ghánát, és nem sokkal később Ayew révén egyenlített. Az afrikaiak talán túlságosan hamar megnyugodtak (rögtön lecserélték a gólpasszt kiosztó Kudust és a gólszerző Ayewt is), a portugálok két perc alatt két gólt rámoltak be nekik, előbb Joao Felix, majd Leao használt ki egy-egy védelmi hibát. Itt még nem volt vége a mérkőzésnek, hiszen Bukari használta ki, hogy a portugál védők nem figyeltek rá, és egyre hozta vissza csapatát a hosszabbítás előtt.

Kilenc perc ráadást ítélt a játékvezető, mely során Inaki Williams nagyon közel volt, hogy kihasználja Diogo Costa kapus hibáját, ám nem tudta elcsenni tőle a labdát.

A vébé egyik leglátványosabb meccsén Portugália 3–2-re nyert és vezeti csoportját.

Labdarúgó-világbajnokság, H csoport
Portugália–Ghána 3–2 (0–0)
gólszerzők C. Ronaldo (65., 11-esből), Joao Felix (78.), Leao (80.), illetve Ayew (73.), Bukari (89.)