
A portugál himnuszt könnyezve éneklő Cristiano Ronaldóé voltak a meccs első helyzetei – az ötszörös aranylabdás ötödik vébéjén lépett pályára Ghána ellen. A portugál klassszis lesgólig is eljutott, míg az afrikaiak gyakorlatilag végig a védekezéssel voltak elfoglalva, veszélytelenek voltak az ellenfél kapujára, így 0–0-val ért véget az első – eléggé felejthető – félidő.
Mindkét válogatottra ébresztőleg hatott a szünet, hiszen a második félidő az egyik legizgalmasabb volt az idei vébén. A 65. percben Cristiano Ronaldo harcolt ki egy büntetőt, amit ő értékesített magabiztosan.
Ő lett az első játékos, aki öt világbajnokságon is gólt szerzett.
Ez viszont nem törte meg Ghánát, és nem sokkal később Ayew révén egyenlített. Az afrikaiak talán túlságosan hamar megnyugodtak (rögtön lecserélték a gólpasszt kiosztó Kudust és a gólszerző Ayewt is), a portugálok két perc alatt két gólt rámoltak be nekik, előbb Joao Felix, majd Leao használt ki egy-egy védelmi hibát. Itt még nem volt vége a mérkőzésnek, hiszen Bukari használta ki, hogy a portugál védők nem figyeltek rá, és egyre hozta vissza csapatát a hosszabbítás előtt.
Kilenc perc ráadást ítélt a játékvezető, mely során Inaki Williams nagyon közel volt, hogy kihasználja Diogo Costa kapus hibáját, ám nem tudta elcsenni tőle a labdát.
A vébé egyik leglátványosabb meccsén Portugália 3–2-re nyert és vezeti csoportját.
| 2022. 11. 24. 15:00 | Uruguay Uruguay | Dél-Korea Dél-Korea | 0-0 |
| 2022. 11. 24. 18:00 | Portugália Portugália | Ghána Ghána | 3-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugália Portugália | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-2 | 3 |
2 | Uruguay Uruguay | 1 | 0 | 1 | 0 | 0-0 | 1 |
3 | Dél-Korea Dél-Korea | 1 | 0 | 1 | 0 | 0-0 | 1 |
4 | Ghána Ghána | 1 | 0 | 0 | 1 | 2-3 | 0 |
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Felfüggesztették a Szászsebest Tordával összekötő A10-es autópálya szakaszának végleges átvételét a munkálatok garanciális ideje alatt feltárt „hibák” miatt.
Az igazságszolgáltatási rendszer egy bírákból és politikusokból álló érdekcsoport kezébe került – állítja a Recorder oknyomozó portál egy szerdán nyilvánosságra került, Foglyul ejtett igazságszolgáltatás című dokumentumfilmben.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!