Hirdetés

A vébé leggyorsabb gólja sem volt elég Kanadának, Horvátország néggyel válaszolt

Modricék magabiztos játékkal győzték le és ejtették ki Kanadát
Fotó: Meng Dingbo

2022. november 27., 20:13

A házigazda után megvan az újabb búcsúzó a labdarúgó-világbajnokságtól: habár Kanada vasárnap kora este már a 2. percben vezetett, végül simán kikapott Horvátországtól.

2022. november 27., 20:13

Kiválóan indult a meccs Kanada számára, Alphonso Davies már a 68 másodperc után betalált, fejjel volt eredményes a Bayern München játékosa – ez volt az idei vébé leggyorsabb találata. A leggyorsabb gólt a vb-k történetében a török Hakan Sükür szerezte Dél-Korea ellen 2002-ben, 11 másodperc után volt eredményes.

A horvátokat nem roppantotta meg, hogy gyakorlatilag 0–1-ről kezdődött számukra a találkozó, fél óra játék után Kramaric révén gólig jutottak, amit a videóbíró les miatt elvett, a szünet előtt pedig simán fordítottak: a Hoffenheim támadója érvényes gólt szerzett a 36. percben, majd Livaja lőtte ki a jobb alsó sarkot 17 méterről.

Hirdetés

A második félidő is a horvátok szája íze szerint alakult, magabiztosan őrizték előnyüket, Kanada nem tudott váltani. Kramaric a 70. percben eldöntötte a meccset, majd a hajrában a csereként beállt Majer állította be a végeredményt.

Kanada ezzel búcsúzott a tornától, míg Horvátország átvette a vezetést a belgákat legyőző Marokkótól.

Kapcsolódó

Az utolsó fordulóban Marokkó a már biztos búcsúzó Kanadával játszik és harcolhatja ki a továbbjutást, míg a horvátok a belgákkal találkoznak.

Labdarúgó-világbajnokság, F csoport, 2. forduló:
Horvátország–Kanada 4–1 (2–1)
gólszerzők Kramaric (36., 70.), Livaja (44.), Majer (90+4.), illetve Davies (2.)

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, F csoport, 2. forduló

2022. 11. 27. 15:00Belgium BelgiumMarokkó Marokkó0-2
2022. 11. 27. 18:00Horvátország HorvátországKanada Kanada4-1

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, F csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Horvátország Horvátország
2
1
1
0
4-1
4
2
Marokkó Marokkó
2
1
1
0
2-0
4
3
Belgium Belgium
2
1
0
1
1-2
3
4
Kanada Kanada
2
0
0
2
1-5
0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A szünet után letarolta Resicabányát, felsőházban a Sepsi OSK (videóval)

Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.

A végén dőlt el a székely hokirangadó

Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.

Székelyhon

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve

Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.

`
Krónika

Dubajban rekedt egy magyarellenessége miatt hírhedtté vált román politikus

Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.

Krónika

A DK mellett, a külhoni magyarok szavazati joga ellen kampányol az RMDSZ volt honatyája

Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!