Olimpia

Ordító kapushiba okozta a belgák vesztét, vezeti a csoportot Marokkó

Sebestyén Ervin 2022. november 27., 17:15

Belgium és Marokkó csatájával indult az F csoport második fordulója, amely során az afrikai gárda rendkívül szervezetten focizott, egy hatalmas kapushibának köszönhetően pedig előnybe kerültek, amit a legvégén meg is dupláztak és bezsebelték a 3 pontot.

Marokkó kétszer is bevette a belgák kapuját, hatalmas győzelmet arattak Fotó: Li Jundong

A vasárnap délutáni találkozó a belgák számára indult jobban, az ötödik percben már ziccerbe is került Batshuayi, azonban nem volt kellően pontos a befejezése és Munir hatalmas bravúrral hárított. Ezt követően igazán nagy helyzetet egyik gárda sem alakított ki, inkább távoli lövéseket eszközöltek, a kapusoknak nem kellett nagy védéseket bemutatniuk. Az első játékrész ráadásában egy szabadrúgást követően előnybe került a marokkói nemzeti csapat, viszont végül a VAR les miatt érvénytelenítette a gólt.

A fordulást követően a belgák voltak kezdeményezőbbek, viszont az első 15 percben mindkét fél előtt adódott lehetőség, a pontos befejezéssel rendre adósak maradtak a játékosok.

A 73. minutumban nagyon éles szögből érkezett egy szabadrúgás, Abdelhamid Sabiri vette célba a rövidet, Thibaut Courtois pedig benézte, befért közte és a kapufa között, előnyt szerzett Marokkó (0–1).

A bekapott gól után mindent megtettek a Vörös Ördögök az egyenlítés reményében, de ehelyett jött az újabb hidegzuhany, a 92. percben egy nagyszerű kontra végén Aboukhlal szenzációsan lőtte ki a bal felsőt, ezzel végleg eldöntve a három pont sorsát (0–2).

Ezzel a győzelemmel Marokkó átvette a vezetést a csoportban, ráadásul két mérkőzés alatt gólt sem kaptak.