Hirdetés

A vébé eddigi legrosszabb meccsét játszotta Dél-Korea és Uruguay

Meglepően unalmas meccset vívott egymással Uruguay és Dél-Korea
Fotó: Ronald Wittek/Agerpres/EPA

2022. november 24., 17:12

Eseménytelen, lapos összecsapást vívott egymással Uruguay és Dél–Korea válogatottja a labdarúgó-világbajnokság H csoportjának nyitómeccsén. Egyetlen kaput találó lövést sem hoztak össze a felek, gól nélküli döntetlennel ért véget a meccs.

2022. november 24., 17:12

Csütörtök kora délután mérkőztek meg a csapatok, az első félórában említésre méltó lehetőség sem adódott egyik fél előtt sem. A 34. percben Ui-Jo Hwang szerezhette volna meg a vezetést, senkitől sem zavartatva lőhetett, viszont a labda jócskán fölé szállt. Nem sokkal később válaszként Diego Godin próbálkozása után a játékszer a kapufán csattant, majd jött a szünet.

A fordulást követően semmit sem változott a játék képe, egyik csapat sem hajtott túlságosan, a kapusoknak továbbra sem adódott dolguk. A 81. percben Darwin Núñez tekerése nem sokkal ment mellé, majd a végén Federico Valverde óriási bombája a kapufáról vágódott ki, itt jártak a legközelebb a gólszerzéshez.

A hosszabbításban már egyáltalán nem kockáztattak a felek, maradt a gól nélküli döntetlen, kaput találó lövés nélkül ért véget a találkozó.

Labdarúgó-világbajnokság, H csoport, 1. forduló:
Uruguay–Dél-Korea 0–0

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, H csoport, 1. forduló

2022. 11. 24. 15:00Uruguay UruguayDél-Korea Dél-Korea0-0
2022. 11. 24. 18:00Portugália PortugáliaGhána Ghána3-2

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, H csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Portugália Portugália
1
1
0
0
3-2
3
2
Uruguay Uruguay
1
0
1
0
0-0
1
3
Dél-Korea Dél-Korea
1
0
1
0
0-0
1
4
Ghána Ghána
1
0
0
1
2-3
0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kevin Constantine elhagyta a Sportklubot

Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.

Diószegi László: ha Păun és Haruț az első perctől fogva játszottak volna, akkor most nem itt tartanánk

A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.

Székelyhon

Késelésbe torkollt egy vita, egy 47 éves férfi életét vesztette

Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.

`
Krónika

Dák istenek, Steaua, fafaragás: Dominic Fritz bemutatta, milyen kérdésekkel „kínozzák” a román állampolgárságra várókat

Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.

Krónika

A Naphimnusz elvezethet a ferences lelkiséghez – Urbán Erik tartományfőnök a 800 éves imádságról

„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.

Főtér

Volt hírszerző tisztek által vezetett hálózat csempészte volna ki az országból Călin Georgescut – hírmix

További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!