Hirdetés

Jó csoportba került Székelyföld labdarúgó-válogatottja

Kedvezett a sorsolás a székelyeknek
Fotó: Facebook/ConIFA

2018. január 07., 13:54

Kisorsolták a május 31. és június 10. között Londonban rendezendő Független Labdarúgó-egyesületek Szövetsége (CONIFA) 2018-as világbajnokságának csoportkörét. A tizenhat csapatos mezőny tagja Székelyföld válogatottja is. A legények elkerülték a halálcsoportot.

2018. január 07., 13:54

A szombati sorsolást követően a Jakab Zoltán és Ilyés Róbert által irányított válogatott a C jelzésű kvartettbe került, és szerencsésnek mondhatja magát, mivel juthatott volna sokkal nehezebb csoportba is.

Az 1-es kalapból a legutóbbi két CONIFA Európa-bajnokságot megnyert Padánia került a C csoportba. Székelyföld legutóbb a tavalyi észak-ciprusi Eb-n találkozott az olaszországiakkal, a csoportkörben izgalmas, 1–1-gyel véget ért döntetlent játszottak egymással. A torna végén Padánia megvédte címét, míg Székelyföld megnyerte a bronzmeccset.

Hirdetés

Jó hír, hogy a csoportrangadót a harmadik fordulóban rendezik, azaz – papíron – csupán a csoport első helyéről fog dönteni.

A harmadik kalapból a CONIFA egyik legfrissebb tagja, az óceániai Kiribati került a harmadik kvartettbe, amely az utóbbi időben arról lett híres, hogy a klímaváltozás miatt a kis ország el fog tűnni a térképről. A londoni világbajnokság lesz az első nemzetközi szereplése.

Padániával legutóbb a tavalyi Eb-n találkoztak. Ilyés Róberték akkor döntetlent játszottak velük. Archív •  Fotó: Hompoth Dezső Galéria

Padániával legutóbb a tavalyi Eb-n találkoztak. Ilyés Róberték akkor döntetlent játszottak velük. Archív
Fotó: Hompoth Dezső

A negyedik kalapból Matabeleland nevét húzták ki. Zimbabwéban található népes és nagy területen élő közösségről van szó, amely a múltban rengeteg súlyos politikai konfliktust élt át. A csapat hónapok óta a CONIFA által delegált szövetségi kapitánnyal, Justin Walley-val készül.

Egyértelmű tehát, hogy a csoport két fő esélyese Padánia és Székelyföld, óriási meglepetésnek kell történnie ahhoz, hogy boruljon a papírforma.

„Szerencséseknek mondhatjuk magunkat, hiszen az előzetes esélylatolgatás alapján ha nem is a legkönnyebb, de egy nagyon kézenfekvő kvartettbe kerültünk.

Első két meccsünket Kiribati és Matabeleland ellen játsszuk, egyik sem tűnik igazán erős ellenfélnek.

Ha jól tartalékolunk az energiákkal, egész messzire is el tudunk jutni a világbajnokságon” – mondta Wenczel Kristóf, Székelyföld válogatottjának elnöke.

Felvidék válogatottja viszont nem kerülte el a halálcsoportot. A világbajnoki címvédő Abháziával, az előző kontinenstornán bronzérmet, illetve a tavalyi Eb-n ezüstérmet szerzett Észak-Ciprussal, valamint a vb mezőnyébe szabadkártyával bejutott Tibettel alkot egy kvartettet a B csoportban.

Az abháziai világbajnokságon a 9. helyen végzett a székely legénység. Archív Galéria

Az abháziai világbajnokságon a 9. helyen végzett a székely legénység. Archív

Az A csoportban a házigazda Barawa (a brit fővárosban élő szomáliai kisebbség), Ellan Vannin (Man-szigetek), Tamil Eelam (Srí Lanka-i kisebbség, Kanada) és Kaszkádia (Amerikai Egyesült Államok) kapott helyet.

A D csoport sem lesz egyszerű, hiszen itt szerepel majd az előző vébé ezüstérmese, Pandzsáb, a Japánban élő koreaiak csapata, valamint Nyugat-Örményország és Kabilia (Algéria).

A világbajnokságot május 31. és június 10. között Londonban rendezik meg, az összes találkozónak a brit főváros ad otthont.

A csoportokból az első két helyezett bejut a negyeddöntőbe, ahonnan egyenes kiesési rendszerben jutnak majd el a fináléig (A–B és C–D), a harmadik és negyedik helyezettek pedig helyosztókat játszanak.

A CONIFA-világbajnokság csoportbeosztása
A csoport: Barawa, Ellan Vannin, Tamil Eelam, Kaszkádia.
B csoport: Abházia, Észak-Ciprus, Felvidék, Tibet.
C csoport: Padánia, Székelyföld, Kiribati, Matabeleland.
D csoport: Pandzsáb, Egyesült Koreaiak, Nyugat-Örményország, Kabilia.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

A Sepsi OSK stadionjában játssza európai kupameccsét a Kolozsvári U – hivatalos

Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.

Székelyhon

Előrejelzés júliusra: jöjjön, aminek jönnie kell, de jobb, ha tudjuk előre

Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.

`
Krónika

Mikes-leszármazott és Secuiana-vezető is érintett lehet a 9,2 millió lejes háromszéki büntetőügyben

Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.

Krónika

Románul nem beszélő magyar rászorulók kerültek távoli megyékbe a bihari menhelyekről

Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.

Főtér

A gumimedencéjében hűsölt a Németországban körözött román drogkereskedő, amikor lecsapott rá a különleges egység – hírmix

Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.

Ez is érdekelheti

Gól nélkül zárta a bulgáriai edzőtábort a Sepsi OSK

Két felkészülési mérkőzéssel fejezte be bulgáriai edzőtáborát a Sepsi OSK. Ovidiu Burcă együttese pénteken a Slavia Sofia és az FK Hebar ellen is pályára lépett, ám egyik találkozón sem sikerült betalálnia.

A főtáblára jutásért küzdenek a székelyföldi focicsapatok a kupában

Jövő héten rajtol a labdarúgó Román Kupa 2026–2027-es kiírásának regionális szakasza. A megyei kupagyőztesek hét régióban, háromcsapatos csoportokban küzdenek meg a főtáblára jutásért.

Papírforma eredményekre és látványos meccsekre számít a sepsiszentgyörgyi bunyós

A labdarúgó-világbajnokság tizenhatoddöntőjének hajrájához érkeztünk, péntek este és szombat hajnalban újabb három mérkőzést rendeznek. Ezúttal Toró Ákost, a sepsiszentgyörgyi bunyóst kértük fel, hogy tippelje meg a párharcok végkimenetelét.

Valentin Suciu már pihent eleget, új kihívásra vágyik

Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.

Korábbi csapatához igazolt Bara Levente

A Szatmárnémeti Olimpia VSK csapatánál folytatja a székelyudvarhelyi középpályás. Bara Levente három év után újra a klub színeiben játszik.

Elképesztő hajrában győztek a portugálok, igazolták a papírformát a svájciak

A párharcok favoritjai harcolták ki a továbbjutást a labdarúgó-világbajnokság péntek hajnali és reggeli tizenhatoddöntőjében. Portugália hátrányból fordítva múlta felül Horvátországot, míg Svájc két góllal nyert Algéria ellen.

Különösebb erőfeszítés nélkül jutott nyolcaddöntőbe Spanyolország

Nem sok esélye volt Ausztriának a labdarúgó-világbajnokság tizenhatoddöntőjében. A spanyol válogatott végig kézben tartotta a mérkőzést, 3–0-s győzelmével magabiztosan jutott be a legjobb tizenhat közé.

A világbajnokságon már beváltak, hét új szabály érkezik a Szuperligába

Már nincs sok hátra a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtjáig, amelynek első fordulójától hét új szabály lép életbe. Az újítások közül több már az idei vébén is megjelent, elsődleges céljuk pedig az időhúzás visszaszorítása.

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

Spanyol továbbjutást tippel a legsikeresebb székelyföldi biatlonedző

Újabb összecsapások következnek a labdarúgó-világbajnokságon, a csapatok a legjobb tizenhat közé jutásért küzdenek. A Székely Sport tippjátékában ezúttal Márton Simon biatlonszakedző osztotta meg várakozásait, aki a favoritok sikerére számít.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!