Hirdetés

Jelentősen megugrott a fiatal középpályás értéke a Sepsi OSK-nál

Omar El-Sawy alapemberré vált a sepsiszentgyörgyi csapatban
Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK-nál kölcsönben játszó Omar El-Sawy is szerepel a Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) által felállított listán, amelyen azok a labdarúgók találhatók, akik az utóbbi időben a legnagyobb fejlődésen mentek keresztül a Szuperligában.

2025. március 06., 12:40

A svájci székhelyű statisztikai intézet a legújabb kimutatásában meghatározta azokat az összeghatárokat, amelyekért a hazai élvonalbeli bajnokság legértékesebb játékosai eladhatók lehetnek. Meg kell jegyezni azonban, hogy csak azokat a labdarúgókat vették figyelembe, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak és jelentősen megemelkedett az értékük.

Hirdetés

A lista élén holtversenyben az FCSB és a Kolozsvári CFR támadója, Daniel Bîrligea, illetve Louis Munteanu állnak, akik ebben a szezonban a gólkirályi címért is küzdenek. Bîrligea eddig 21 bajnoki mérkőzésen 12 találatig jutott, míg Munteanu 24 találkozón 16 alkalommal volt eredményes.

Daniel Bîrligea piaci értéke a legmagasabb a Szuperligában •  Fotó: Facebook/FCSB Galéria

Daniel Bîrligea piaci értéke a legmagasabb a Szuperligában
Fotó: Facebook/FCSB

A kettejük értéke érte el a legmagasabb szintet, elméletileg legalább 6,8 millió euróért eladhatók lennének, míg a maximális átigazolási áruk akár a 9 millió eurót is megközelítheti.

A két játékos között minimális különbséget határozott meg az CIES, az első helyre sorolt Bîrligea mögött Munteanu alig 100 ezer euróval marad le.

A képzeletbeli dobogó harmadik helyén a Bukaresti Rapid hátvédje, Andrei Borza található, akinek az átigazolási ára 4,3 és 6 millió euró között mozog.

Louis Munteanu vezeti a bajnokság góllövőlistáját •  Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR Galéria

Louis Munteanu vezeti a bajnokság góllövőlistáját
Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

A tanulmány szerint további két olyan játékos van, akiknek a lehetséges eladási összege meghaladhatja a 2 millió eurót. Ők Mihnea Rădulescu, a Petrolul jobbszélsője és a georgiai Anzor Mekhabishvili, az U Craiova középpályása, előbbi értékét 2,6–3,4, míg utóbbit 2,2–2,7 millió euróra becsülik.

Rajtuk kívül még hat olyan játékos szerepel a listán, akikért a CIES számításai szerint legalább 1 millió eurót fizethetnének.

Közöttük találjuk a Sepsi OSK-nál játszó, marosvásárhelyi születésű Omar El-Sawyt, akinek értéke 1–1,1 millió euró.

Egyébként, a Transfermarkt portál legutóbb decemberben frissítette El-Sawy értékét, amikor mindössze 250 ezer euróra becsülték.

A 20 éves támadó középpályás a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál nevelkedett, majd játszott az FK Csíkszeredánál a 2. Ligában, aztán 2023 nyarán leigazolta a Bukaresti Rapid. A Sepsi OSK tavaly szeptemberben vette kölcsön, ahol eddig 18 bajnoki mérkőzésen játszott és négy gólt szerzett, valamint két asszisztot jegyzett.

Omar El-Sawy eddig négy gólt szerzett, valamint két asszisztot jegyzett a Sepsi OSK-nál •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Omar El-Sawy eddig négy gólt szerzett, valamint két asszisztot jegyzett a Sepsi OSK-nál
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A további labdarúgók, akiknek jelentősen megemelkedett az értékük:
Ștefan Lefter (Kolozsvári U) – 1,4–1,8 millió euró;
Ianis Stoica (Hermannstadt) – 1,4–1,6 millió euró;
Narek Grigoryan (Farul) – 1,4–1,6 millió euró;
David Maftei (Oțelul) – 1,2–1,4 millió euró;
Cătălin Cîrjan (Dinamo) – 1,1–1,3 millió euró.

Meg kell jegyezni, hogy a listáról hiányzik a bajnokság egyik legmeghatározóbb játékosa, Darius Olaru. Az FCSB csapatkapitánya ugyanis sérült és idén még nem lépett pályára, a hosszú kihagyás miatt pedig visszaesett az értéke.

2 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

A napenergia fedezte a fogyasztás 70 százalékát, mégsem lett olcsóbb az áram

Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.

`
Krónika

Már az első napon összeomlott a rendszer: káoszba fulladt a képességfelmérő digitalizációja

A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.

Krónika

Lehet, hogy valójában görög a görögdinnye, nem pedig a „márkanévvé” vált olténiai településen termett

Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.

Főtér

A romániai kommunizmus egyáltalán nem jelentette az itt élő népek testvériségét

Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.

Ez is érdekelheti

Szintet lépnek, az Erste Liga befogadta a Háromszéki Ágyúsokat

A Háromszéki Ágyúsok csatlakozásával négyre emelkedett az Erste Liga erdélyi csapatainak száma a 2026–2027-es szezonban. Arról, hogy milyen plusz erőforrásokat igényel ez a régóta vágyott tagság az újoncnak, Miklós Ervint, a klub elnökét kérdeztük.

Erste Liga, rájátszás – lesznek izgalmak, elmaradnak a nagy meglepetések

Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.

Aranycsapata jégkorongban is volt Marosvásárhelynek

Egykoron Marosvásárhelyen a jégkorongnak is volt hagyománya. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a helyi Locomotiva–RATA együttese 1950-ben és 1951-ben országos bajnoki címet szerzett.

Fél évszázados hokiemlék: kincset osztott meg Székedi Ferenc

Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.

Megtapsoltuk Székelyudvarhely sportsikereit a gálán (videóval)

Örömteli pillanatokra, országos bajnoki címekre, Eb- és vb-résztvevőkre, olimpikonra lehet büszke Székelyudvarhely. Ott voltunk kameránkkal a sportgálán.

Felértékelődött az a hetedik hely – Miklós Edit a téli olimpiákról

Két olimpián is rajthoz állt, Szocsiban magyar színekben történelmi hetedik helyet szerzett alpesi síben. A hétvégén zárult milánói–cortinai téli játékok apropóján pályafutásáról beszélgettünk a csíkszeredai Miklós Edittel.

Határtalan szenvedély: foci és magyarellenesség

A büntetésáradat, a fokozódó magyargyalázás, a stadionokban tapasztalható gyűlölethullám aggasztó méreteket ölt nemcsak Romániában, hanem Szlovákiában is, azonban egyik ország szakszövetsége sem lép fel határozottan mindezek megfékezéséért.

A hegyek között az igazi az olimpia – Tófalvi Éva a téli ötkarikás játékokról

Hat olimpián képviselte Romániát Tófalvi Éva, aki Vancouverben a legjobb tíz közé jutott. A kiemelkedő székelyföldi sportoló az ötkarikás játékok különleges erejéről, a román biatlon gondjairól és kedvenc téli sportágáról is beszélt a Székely Sportnak.

Dicsőség és bukás határán: sorsdöntő pillanatok a téli játékokon

Az olimpiák mindig új hősöket emelnek a reflektorfénybe, közben legendák küzdenek a pályákon, és botrányok is árnyalják a sikertörténeteket. A téli játékokat ezúttal drámai bukás, történelmi triplázás és egy ellentmondásos történet is emlékezetessé teszi.

Szétszórt helyszínek, új sportág, magyar remények – indul a milánói–cortinai téli olimpia

Olaszország ismét téli olimpiát rendez: pénteken Milánóban kerül sor a megnyitóra, miközben a versenyek több alpesi helyszínen zajlanak. A magyar csapat pontszerző helyekben, esetleg egy éremben bízik, a román a részvételnek is örvendhet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!