A svájci székhelyű statisztikai intézet a legújabb kimutatásában meghatározta azokat az összeghatárokat, amelyekért a hazai élvonalbeli bajnokság legértékesebb játékosai eladhatók lehetnek. Meg kell jegyezni azonban, hogy csak azokat a labdarúgókat vették figyelembe, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak és jelentősen megemelkedett az értékük.
A lista élén holtversenyben az FCSB és a Kolozsvári CFR támadója, Daniel Bîrligea, illetve Louis Munteanu állnak, akik ebben a szezonban a gólkirályi címért is küzdenek. Bîrligea eddig 21 bajnoki mérkőzésen 12 találatig jutott, míg Munteanu 24 találkozón 16 alkalommal volt eredményes.
A kettejük értéke érte el a legmagasabb szintet, elméletileg legalább 6,8 millió euróért eladhatók lennének, míg a maximális átigazolási áruk akár a 9 millió eurót is megközelítheti.
A két játékos között minimális különbséget határozott meg az CIES, az első helyre sorolt Bîrligea mögött Munteanu alig 100 ezer euróval marad le.
A képzeletbeli dobogó harmadik helyén a Bukaresti Rapid hátvédje, Andrei Borza található, akinek az átigazolási ára 4,3 és 6 millió euró között mozog.
A tanulmány szerint további két olyan játékos van, akiknek a lehetséges eladási összege meghaladhatja a 2 millió eurót. Ők Mihnea Rădulescu, a Petrolul jobbszélsője és a georgiai Anzor Mekhabishvili, az U Craiova középpályása, előbbi értékét 2,6–3,4, míg utóbbit 2,2–2,7 millió euróra becsülik.
Rajtuk kívül még hat olyan játékos szerepel a listán, akikért a CIES számításai szerint legalább 1 millió eurót fizethetnének.
Közöttük találjuk a Sepsi OSK-nál játszó, marosvásárhelyi születésű Omar El-Sawyt, akinek értéke 1–1,1 millió euró.
Egyébként, a Transfermarkt portál legutóbb decemberben frissítette El-Sawy értékét, amikor mindössze 250 ezer euróra becsülték.
A 20 éves támadó középpályás a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál nevelkedett, majd játszott az FK Csíkszeredánál a 2. Ligában, aztán 2023 nyarán leigazolta a Bukaresti Rapid. A Sepsi OSK tavaly szeptemberben vette kölcsön, ahol eddig 18 bajnoki mérkőzésen játszott és négy gólt szerzett, valamint két asszisztot jegyzett.
A további labdarúgók, akiknek jelentősen megemelkedett az értékük:
Ștefan Lefter (Kolozsvári U) – 1,4–1,8 millió euró;
Ianis Stoica (Hermannstadt) – 1,4–1,6 millió euró;
Narek Grigoryan (Farul) – 1,4–1,6 millió euró;
David Maftei (Oțelul) – 1,2–1,4 millió euró;
Cătălin Cîrjan (Dinamo) – 1,1–1,3 millió euró.
Meg kell jegyezni, hogy a listáról hiányzik a bajnokság egyik legmeghatározóbb játékosa, Darius Olaru. Az FCSB csapatkapitánya ugyanis sérült és idén még nem lépett pályára, a hosszú kihagyás miatt pedig visszaesett az értéke.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!