Izgalommal és meglepetéssel tarkított fordulót játszottak a Szuperligában

Sebestyén Ervin 2024. október 01., 12:34 utolsó módosítás: 2024. október 01., 12:41

Mindössze egyetlen csapat maradt a mezőnyben, amely nem talált még legyőzőre. Váratlan vereséget szenvedett el a CFR, a Farul, nagy meglepetésre a Bukaresti Dinamo nem bírt otthon az FC Botoșani együttesével. A Szuperliga 11. fordulójának összefoglalója.

Izgalomból nem volt hiány a 11. fordulóban sem Fotó: Pinti Attila

A játéknap nyitómeccsén a Petrolul Ploiești 4–1 arányban legyőzte a Hermannstadt csapatát, ezzel megerősítve helyét a tabella felsőházában. A hazai együttesnek félóra sem kellett és már három találattal vezetett, így gyorsan bebiztosította magának a pontok sorsát. A Petrolul egyébként is szenzációs formában van, a legutóbbi tíz tétmeccsén nem szenvedett vereséget.

Pénteken este a Bukaresti Dinamo hazai pályán fogadta az FC Botoșani gárdáját, azonban a fővárosiak nem bírtak a sereghajtóval, pedig a 75. percben még 2–0-ra vezettek. A 2–2-es döntetlennek köszönhetően a Dinamo a harmadik helyről visszacsúszott az ötödik pozícióba.

Szintén nagy meglepetésnek számított a Kolozsvári U veresége a Jászvásári Poli vendégeként, az éllovas alakulat a 90 perc alatt mindössze egyszer találta el az ellenfél kapuját.

A második félidő elején bekapott gólra sem tudta megrázni magát az U, 1–0-ra alulmaradt, ez volt a gárda első elbukott bajnokija idén.

Ugyancsak szombaton délután lépett gyepre a Kolozsvári CFR, a kincses városi klub hazai pályán fogadta az Aradi UTA együttesét. Még negyedóra sem telt el, a vendégek már vezetést szereztek, amire a fordulást követően azonnal válaszoltak a hazaiak. A folytatásban viszont csak az UTA volt eredményes, végül 3–1-re győzött, ezzel pedig előrejött a 11. helyre a tabellán, míg a CFR egy pozíciót veszítve a hatodik helyre került.

A Bukaresti Rapid és a Galaci Oțelul párharc nem tartogatott túl sok izgalmat, egyik gárda sem akart kockáztatni, túl sok lehetőséget nem dolgoztak ki, gól nélküli döntetlennel egyeztek ki a felek.

Tizenegy játéknap elteltével az Oțelul az egyetlen csapat, amely még mindig veretlen a Szuperligában.

Hosszú idő után ismét nyerni tudott az újonc Gloria Buzău, egy hajrában szerzett góllal a Konstancai Farul ellen diadalmaskodott, így már nem utolsó a pontvadászatban. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK vasárnap este hazai pályán látta vendégül a címvédő FCSB-t. A fővárosi csapat tartalékos kezdővel vágott neki a megmérettetésnek és sikerült nagyon korán előnybe kerülnie. A székelyföldi együttes mindent megtett az egyenlítés érdekében, viszont nem jött a várva várt gól, 1–0-s vereség lett a vége.

Egyre aggasztóbb helyzetben a háromszéki alakulat, 11 forduló után a 13. helyet foglalja el, ráadásul mindössze három ponttal gyűjtött többet (11), mint a sereghajtó FC Botoșani (8).

A játéknap zárómeccsén az Universitatea Craiova saját közönsége előtt játszott az Unirea Slobozia ellen. Az oltyánok magabiztos játékkal megérdemelten tartották otthon a három pontot, miután 3–0-ra győztek. Ezzel a sikerrel két pozíciót javítva előreléptek a második helyre, három egység a lemaradásuk az éllovas Kolozsvári U-val szemben.