Gólképtelen volt a Sepsi OSK a bajnokkal szemben

Horváth Bálint Ottó 2024. szeptember 29., 23:45 utolsó módosítás: 2024. szeptember 30., 01:00

Egy viszonylag korán bekapott gólt követően becsülettel próbálkozott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, de mindvégig eredménytelen maradt, és minimális különbséggel kapott ki a bajnok FCSB-től a labdarúgó Szuperliga 11. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Hiába játszottak fölényben, nem voltak eredményesek a Sepsi OSK játékosai Fotó: Pinti Attila

Zuhogó esőben lépett pályára vasárnap este a Sepsi OSK Arénában a két csapat, amelyeknek nagy szüksége volt a győzelemre, hiszen nagyon lemaradtak az élmezőnyről. A hazaiaknál két fontos hiányzó volt, sérülés miatt Oteliță és Debeljuh sem játszhatott, míg a címvédő felforgatott csapattal állt fel a hétközi győztes európai kupameccséhez viszonyítva.

•  Fotó: Pinti Attila

A mérkőzés elején betaláltak ugyan a fővárosiak, de Octavian Popescu gólját les miatt érvénytelenítették. Az első helyzetet a Sepsi alakította ki, Coman készítette le Aliminek, akinek lövése gyengére sikeredett, Târnovanu magabiztosan védett.

Kevéssel ezután az észak-macedón válogatott játékos nagyot hibázott, rossz passza után Băluțăhoz került a labda, akinek pontos beadását Tănase fejelte be a hálóba.

A vezető gólt követően is a vendégek voltak veszélyesebbek, Șut próbálkozása kevéssel kerülte el a kaput.

Innentől egyértelműen magukhoz vették az irányítást a hazaiak, akik az első játékrész közepén közel voltak az egyenlítéshez, szöglet után a vendégek kapusa nagyot mentett Haruț fejesénél.

Az FCSB a szünet előtt ellentámadásból növelhette volna az előnyét, Octavian Popescu kevéssel tekert a kapu mellé.

Támadásban kezdte a második félidőt is a Sepsi, mégis a fővárosi együttes volt közelebb a gólhoz, a csereként beállt Bîrligea kihagyta a ziccerét.

A folytatásban hiába próbálkoztak többet, erőtlen volt a sepsiszentgyörgyiek támadójátéka, akik ezúttal helyzetig sem jutottak el.

A másik oldalon a 70. percben szabadrúgást követően Bîrligea szerencsés góljával eldönthette volna az FCSB, de ezt a videóbíró segítségével les miatt szintén nem adták meg.

A hajrában kisebb nyomás alá helyezték a bukarestiek kapuját a hazaiak, és megvolt az esélyük az egyenlítésre, ám Coman közeli fejesénél Târnovanu hatalmasat mentett.

Videó: Prima Sport

A Sepsi OSK minimális különbséggel veszített és elszenvedte hatodik vereségét a bajnokságban, ezzel pedig beragadt az alsóházba. Valentin Suciu csapata jövő vasárnap 13.30-tól az FC Hermannstadt otthonában tehet újabb próbát a felzárkózásra.