Ismét gólparádét rendeztek az Ágyúsok

Sánta Imre 2021. november 06., 19:17 utolsó módosítás: 2021. november 07., 11:33

Ott folytatták a Háromszéki Ágyúsok, ahol egy nappal korábban abbahagyták, a hazai jégkorong-bajnokság pontvadászatában szombaton újabb megsemmisítő vereséget mértek a Sportul Studențesc csapatára a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán.

Korábbi felvétel Fotó: Farkas Gecse Noémi

A pénteki mérkőzéshez hasonlóan ezúttal sem bíztak semmit a véletlenre a narancs-kék mezesek, a meccsből alig huszonhárom másodperc telt el, amikor Vitalij Karamnov máris megzörgette a fővárosiak hálóját. A vezető találat megszerzését követően is nagy lendülettel játszottak az Ágyúsok, és az első húsz percben már tizenegy gólnál jártak. Sándor mesterhármasig jutott, Bolshakov is duplázni tudott, mellettük pedig Roth, Fetés, Gecse, Danalizi és Silló is feliratkozott a gólszerzők listájára (0-11).

A második harmadban Pelle Torstensson tanítványai kissé visszavettek a korábban diktált ritmusból, de Sándor így is folytatta a gólgyártást, majd a Sportul is pontozni tudott Corneanu révén. A szépítő gólra azonban a háromszékiek rögtön válaszoltak Roth Zoltán három egymást követő találatával (1-15).

Az utolsó húsz percben az Ágyúsok ismét felpörgették az iramot, szinte lélegezni sem hagyták ellenfelüket, és menetrendszerűen potyogtak a gólok Silviu Ionescu kapujába. Előbb Gecsének is összejött a mesterhármas, Roth és Sándor találatát követően Ferencz, majd ismét Sándor pontozott, Karamnov gólja után pedig Márton Koppány állította be az 1-23-as végeredményt.

A Sportul Studențesc ellen aratott kettős győzelem után az Ágyúsokra már nehezebb feladat vár, november 15-én és 16-án a Brassói Corona lesz a vendégük a Deme László Műjégpályán, majd egy héttel később a Bukaresti Steaua látogat Kézdivásárhelyre.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Sportul Studențesc–Háromszéki Ágyúsok 1–23 (0–11, 1–4, 0–8)
Gólszerzők: Iulian Corneanu (31.), illetve Vitalij Karamnov (1., 57.), Sándor Zoltán (4., 6., 16., 24., 50., 56.), Roth Zoltán (5., 32., 33., 37., 49.), Alekszandr Bolshakov (7., 12.), Fetés Róbert (9.), Gecse Olivér (11., 45., 45.), Danalizi Vilmos Gergő (12.), Silló Huba (20.), Ferencz Joseph (52.), Márton Koppány (60.).
Kapura lövések: 10–78.
Kiállításpercek: 8–4.
Ágyúsok: Móré Szabolcs (László Arnold) – Alekszandr Bolshakov, Vitalij Karamnov, Márk Róbert, Gecse Olivér, Roth Zoltán – Ferencz Joseph, László Hunor, Fetés Róbert, Márton Koppány, Danalizi Vilmos Gergő – Szabó Zsolt-Ákos, Sándor Zoltán, Fetés Norbert, Silló Huba, Ilyés Tamás. Edző: Pelle Torstensson.
Sportul: Silviu Ionescu (Bogdan Enache) – Szennes Hunor, Koncz Vicentio, Dragoș Iordache, Iulian Corneanu, Adrian Lefterache – Mihnea Sîngiorzan, Mihai Prisăcaru, Gabriel Barbu, Raul Maftei, Martin Nakov – Florin David, Igor David, Florian Anton, Andrei Cristache, Ionuț Dinu – Andrei Ștefan, Raul Caramfil, Andrei Ghețău, Marian Ghiță, Theodor Lupu. Edző: Ioan Martin.